تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۵۲
کد خبر: ۲۵۸۳۶۷
مدیر کل صمت استان اصفهان:
‌می‌متالز - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: اصفهان ظرفیت بالایی در صنایع پلیمری و پتروشیمی دارد و از نظر تولیدات صنعتی پلیمر و کامپوزیت از مناطق پیشروست.

به گزارش می‌متالز، امیرحسین کمیلی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تخصصی رنگ، رزین و پوشش‌های صنعتی اصفهان افزود: برگزاری این دست رویداد‌ها در اقتصاد و صنعت می‌تواند موثر باشد و به خصوص که بعد از چند سال رکود و رونق است.

وی صادرات را از اهداف اصلی خواند و تاکید کرد: توسعه صنایع پایین دستی موجب ارزش افزوده بیشتری می‌شود و هدفگذاری ما باید فتح بازار‌های جهانی باشد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تاکید کرد: با هم‌افزایی بین نخبگان و مجموعه‌های دانش بنیان می‌توان به ارتقا کیفیت محصولات دست یافت.

رییس انجمن مدیران صنایع استان اصفهان نیز در این مراسم گفت: پلیمر نخستین صنعت صادراتی کشور در ۲ سال گذشته بوده و بیش از ۲.۷ میلیارد دلار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه صادرات داشته‌ایم.
مسعود جمالی با اشاره به ظرفیت صنعت پلاستیک و پلیمر در سطح کشور، اظهار کرد: پلاستیک به ویژه در دوران کرونا به صنعتی تبدیل شد که به سلامت جامعه کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه از صنعت پلیمر در زندگی روزمره، خودرو، پزشکی، هوافضا وسایر موارد استفاده می‌شود، تاکید کرد: صنعت پلیمر پیشران صادرات صنایع کشور است و در ۲ سال گذشته اولین صنعت صادراتی کشور بوده و بیش از ۲.۷ میلیارد دلار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه صادرات داشته‌ایم.
رییس انجمن مدیران صنایع استان اصفهان همچنین افزود: ۱.۵ درصد تولید ناخالص کشور متعلق به صنعت پلیمر و ۳.۶ اشتغال کشور در این صنعت است.

وی اضافه کرد: در استان اصفهان بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۸۵۰ واحد تولیدی و صنفی در صنعت پلیمر فعال است.

دوازدهمین نمایشگاه تخصصی اصفهان پلاست و نهمین نمایشگاه تخصصی رنگ، رزین و پوشش‌های صنعتی از امروز با حضور ۱۰۰ مشارکت‌کننده از استان‌های مختلف آغاز بکار کرد و تا بیست و سوم اردیبهشت‌ادامه دارد.

این نمایشگاه با وسعت ۱۲ هزار متر فضای نمایشگاهی میزبان ۱۰ شرکت از مجموعه‌های رنگ و رزین، پوشش‌های صنعتی، صنایع پلیمری و پلاستیک است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا)

عناوین برگزیده