تاریخ: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۵۷
کد خبر: ۲۶۲۹۷۹
‌می‌متالز - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان گفت: میزان حجم مبادلات مرزی ایران و پاکستان از گمرکات و بازارچه‌های سیستان و بلوچستان در پایان امسال نسبت به سال گذشته، ۵ برابر افزایش خواهد یافت.

به گزارش می‌متالز، ایرج حسن‌پور افزود: زیرساخت‌های گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان درحال‌توسعه و انجام مراودات مرزی با کشور‌های همسایه در حال افزایش است که به توسعه اقتصادی استان کمک بسزایی خواهد کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در روز‌های ۹ و ۱۰ خردادماه، نهمین کمیته مشترک مرزی بین استان سیستان و بلوچستان و استان بلوچستان کشور پاکستان در زاهدان برگزار شد.

دبیر شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان تصریح کرد: در کمیته مشترک مرزی دو استان که با حضور مسئولان ارشد، بخش‌های خصوصی، تجار و بازرگانان بلوچستان پاکستان برگزار شد، تفاهم‌نامه توسعه همکاری دوجانبه بین دو کشور با ۳۲ بند و مصوبه به امضا رسید.

حسن‌پور ادامه داد: با توجه به تمایل همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور ایران و پاکستان، حجم مبادلات مرزی از طریق گمرکات و بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان با پاکستان تا پایان امسال ۵ برابر افزایش می‌یابد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده