تاریخ: ۰۲ تير ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۸:۳۹
کد خبر: ۲۶۳۷۱۸
قادری مطرح کرد؛
‌می‌متالز - نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: اعضای کمیسیون در سفر نظارتی خود به استان فارس ضمن بازدید از واحد‌های تولیدی و اقتصادی در جریان مشکل جدی آن‌ها در بحث سرمایه در گردش، مالیات بر ارزش افزوده، بازپرداخت تسهیلات ارزی و ... قرار گرفتند و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی کردند.

به گزارش می‌متالز، جعفر قادری نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، با اشاره به سفر نظارتی اخیر اعضای این کمیسیون به استان فارس گفت: نمایندگان در این سفر از برخی واحد‌های اقتصادی و تولیدی این استان بازدید و راهکار‌های حل مشکلات این واحد‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

وی ادامه داد: کمیسیون ویژه جهش تولید با هدف ادامه یافتن مباحث مربوط به نظارت میدانی و حضور در استان‌ها و همچنین پیگیری طرح‌ها و لوایح به استان فارس سفر کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی کمیسیون ویژه جهش تولید، در استان‌های مختلف حضور پیدا خواهیم کرد تا از نزدیک با مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی استان‌ها آشنا شویم و با استفاده از این موضوع بخشی از طرح‌ها و لوایح در دستور کار کمیسیون را تعیین تکلیف کنیم و برای ارائه به صحن علنی مجلس مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با بیان اینکه بازدید از واحد‌های اقتصادی و تولیدی استان فارس و رسیدگی به مشکلات این واحد‌ها و همچنین تشکیل جلسه‌ای با فعالان اقتصادی در روز ابتدایی سفر نظارتی انجام شد، اظهار کرد: اعضای کمیسیون ویژه جهش همچنین در روز ابتدایی از کارخانه گلسار، کولر هوایی آبان، فراسان، واحد تولیدی فاتح صنعت و شرکت شایان دیزل و دیگر واحد‌های تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شهرک‌های صنعتی و تولیدی استان فارس با هدف رسیدگی به مشکلات این واحد‌ها بازدید کردند.

قادری با تاکید براینکه بخشی از این واحد‌ها با مشکلات بسیاری مواجه هستند و نیاز به حمایت دارند، بیان کرد: برخی از این واحد‌ها مشکل سرمایه در گردش یا مالیات بر ارزش افزوده دارند و یا با معضلاتی برای بازپرداخت تسهیلات ارزی مواجه هستند. هدف از بازدید این بود که توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فارس در عرصه تولید و هم معضلات و موانع واحد‌های تولیدی شناسایی و برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به جلسه اعضای کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس با فعالان اقتصادی استان فارس گفت: در این جلسه، مشکلات واحد‌های تولیدی از زبان خود فعالان اقتصادی مطرح و موانع و محدودیت‌های قانونی و اجرایی در حال حاضر را که برای آن‌ها مشکلات جدی ایجاد کرده را تشریح کردند.

نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس تاکید کرد: در دومین روز سفر نظارتی به همراه اعضای این کمیسیون از دو واحد تولیدی دیگر بازدید شد تا نمایندگان در جریان مشکلات و معضلات واحد‌های اقتصادی استان قرار بگیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در این سفر نظارتی تلاش شد تا به بررسی نهایی طرح تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها بپردازیم و آخرین ویرایش این طرح را با مسائل و موضوعاتی که دارد با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و وزارت اقتصاد و نمایندگان مورد بررسی قرار دهیم تا این طرح آماده ارائه به صحن علنی مجلس شود.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده