تاریخ: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۳۴
کد خبر: ۲۶۹۴۴۱
‌می‌متالز - نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وجود انحصار در حوزه روغن موتور بر نابسامانی بازار این کالا تاثیر مستقیم دارد، گفت: هرچند در نشست کمیسیون صنایع و معادن با وزیر صمت، اعضا بر ضرورت ساماندهی این بازار تاکید کردند، اما بازار روغن موتور همچنان آشفته است.

به گزارش می‌متالز، علی جدی درباره نابسامانی بازار روغن موتور، گفت: در جلسه‌ی کمیسیون صنایع و معادن با وزیر صنعت، معدن و تجارت که حدود ۲ ماه پیش برگزار شد، به موضوعاتی مانند نابسامانی بازار فولاد، سیمان، روغن موتور و... اشاره شد و نمایندگان خواستار ساماندهی این بازار‌ها شدند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود گذشت بیش از یک ماه از نشست مذکور، بازار روغن موتور همچنان نابسامان است و مردم دچار ضرر و زیان می‌شوند.

وی با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن مجلس باید به موضوع روغن موتور ورود کند، اضافه کرد: وزیر صمت و تولیدکنندگان روغن موتور باید در کمیسیون صنایع و معادن حاضر و موضوع گرانی روغن موتور یا عرضه قطره چکانی این محصول به بازار تعیین تکلیف شود.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وجود انحصار در این حوزه بر نابسامانی آن تاثیر مستقیم دارد، تصریح کرد: با افزایش قیمت روغن موتور‌های اصل، مردم به سراغ خرید روغن‌های تقلبی می‌روند و از آنجا که روغن موتور تقلبی بی‌کیفیت است، استفاده از آن‌ها خطرات و مشکلاتی بسیاری برای خودرو‌ها ایجاد می‌کند.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده