تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۱۲
کد خبر: ۲۶۹۶۳۳
وزیر اقتصاد:
‌می‌متالز - وزیر اقتصاد با اشاره به علت ذهنیت منفی سهامداران به تخطی از دستورالعمل‌ها، مدعی شد رئیس جمهور بر پایبندی همه دستگاه‌ها به مصوبات پیشین حمایت از بورس تاکید دارد.

به گزارش می‌متالز، احسان خاندوزی در حاشیه جلسه هیات دولت درخصوص هدف از ابلاغ مصوبه ۱۰ بندی برای حمایت از بورس از سوی معاون اول رئیس جمهور طی اسفند سال گذشته گفت: عزم بخش‌های مختلف دولت، انواع وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های درگیر در شرکت‌های بورسی، بانک مرکزی و ... مراعات دستور العمل‌ها است تا بتوان بیشترین پیش بینی پذیری و اطمینان خاطر را برای فعالان بازار سرمایه فراهم کرد.

وی افزود: این اتفاق مثبت تا اوایل اردیبهشت ماه به شکل مناسبی رخ داد. متاسفانه با ایجاد برخی عدم هماهنگی‌ها طی دو ماه اخیر، ذهنیت منفی فعالان بازار به تخطی از دستورالعمل‌ها توسط دستگاه‌های دولتی رفت که با ارائه این گزارش در جلسه هیات دولت، رئیس جمهور تاکید کرد همه دستگاه‌ها با پایبندی به مصوبات پیشین و حمایت از بخش‌هایی از بازار سرمایه که به عنوان زیرمجموعه متعلق به دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی است این پیام مثبت که همچنان سیاست دولت همان سیاست حمایتی پیشین است به فعالان بازار منعکس شود.

منبع: بورس پرس

عناوین برگزیده