تاریخ: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۴۸
کد خبر: ۲۷۴۰۹۱
عضو هیات رئیسه مجلس مطرح کرد:
‌می‌متالز - حسینعلی حاجی دلیگانی درباره خرید ملزومات پایتخت از بورس کالا گفت: هر چه مبادلات مالی شهرداری شفاف‌تر باشد، باعث کاهش فساد اداری شده و صرفه‌جویی و پیشگیری از حیف‌ومیل بیت‌المال را به دنبال دارد.

به گزارش می‌متالز، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیات رئیسه مجلس درباره خرید ملزومات پایتخت از بورس کالا در دوره جدید مدیریت شهری گفت: طبیعی است، هر چه مبادلات مالی شهرداری و سایر دستگاه‌های اداری اعم از دولتی و عمومی شفاف‌تر باشد، باعث کاهش تخلفات و فساد اداری خواهد شد و منجر به صرفه‌جویی و پیشگیری از حیف و میل بیت‌المال می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس افزود: اقدام شهرداری تهران و برنامه‌ریزی که برای تهیه نیازمندی‌های شهر از بورس کالا در دستور کار قرار گرفته، سبب شده جزئیات این خرید‌ها کاملاً شفاف شود و این تصمیم مدیریتی می‌تواند به پیشگیری از وقوع جرم و فساد کمک کند.

حاجی دلیگانی افزود: اقدام دیگر شهرداری تهران برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی شهری از بورس کالا، یک گام دیگر در مسیر شفافیت دستگاه‌ها و کاهش امکان تخلفات اداری است. سایر دستگاه‌ها نیز می‌توانند از این اقدام الگوبرداری کنند. گسترش این اقدامات شرایط مبارزه با فساد را در سیستم اداری مهیا می‌کند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده