تاریخ: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۰۸
کد خبر: ۲۷۴۲۸۱
بخشدار قمصر:
‌می‌متالز - بخشدار قمصر کاشان گفت: بهره‌بردار معدن سنگ کامو فقط نسبت به جابجایی و انتقال لاشه سنگ‌هایی که پیشتر استخراج شده، فعالیت می‌کند.

به گزارش می‌متالز، سید روح‌الله اعتماد حسینی عصر چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: بر پایه نظر کارشناسی شرکت آب منطقه‌ای و موضوع‌های مطرح شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، عملیات استخراج در معدن سنگ کامو، متوقف شده است.

وی افزود: مقرر شد شرط‌های در نظر گرفته شده از سوی سازمان آب منطقه‌ای استان رعایت و با انجام دوباره فعالیت کارشناسی، محل بهره‌برداری معدن سنگ مشخص و نسبت به فعالیت آن در آینده با توجه به نظر کارشناسی اقدام شود.

شهر کامو از توابع بخش قمصر در ۸۰ کیلومتری کاشان قرار دارد.

بخشدار قمصر کاشان در ادامه از برگزاری بزرگترین اجتماع مذهبی در این بخش با عنوان «جا مانده‌ام از قافله» در روز اربعین حسینی (ع) خبر داد و گفت: این پیاده‌روی سال‌های گذشته نیز انجام می‌شد، اما امسال برای نخستین بار در قالب گسترده تر، تمام شهر‌ها و روستا‌های این بخش به سمت زیارت بقعه شهسواران صورت می‎ گیرد.

به گفته وی، اهالی شهر‌های جوشقان قالی، کامو و چوگان و روستا‌های الزگ و کلوخ پس از تجمع در مسجد حضرت علی (ع) روستای قهرود به طرف زیارت امامزاده حسین (ع) روستای جوینان تا امامزاده شهسواران حرکت می‌کنند.

اعتمادحسینی یادآور شد: اهالی شهر قمصر و روستای قزاآن نیز پس از تجمع در میدان شهدا به سمت زیارت بقعه شهسواران و همچنین اهالی روستا‌های بخش مرکزی، جهق، زنجانبر و نصرآباد به طرف این زیارت حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی بخش قمصر برای برگزاری باشکوه این اجتماع بزرگ مذهبی انجام شده، گفت: در مسیر پیاده‌روی کاروان، ۲۵ موکب برای خدمت‌رسانی به مردم در نظر گرفته شده است.

بخشدار قمصر، انتقال خط دوم برق شهر قمصر با صرف اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، اجرای آسفالت ورودی روستای قزاآن با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، قرار گرفتن اعتبار فاضلاب شهر جوشقان قالی در ردیف بودجه‌های کشوری را از جمله اقدام‌های سال‌جاری در این بخش بیان کرد.

وی، اجرای ۲ کیلومتر لوله‌گذاری برای تامین آب شرب روستای قزاآن، ساخت منبع ذخیره آب آشامیدنی روستا‌های حسین‌آباد و مسلم‌آباد، جانمایی ساختمان دادگاه در شهر قمصر، انعقاد قرارداد پایش تصویری روستا‌های قزاآن، قهرود و جوینان و کلنگ‌زنی ساحت اورژانس بین جاده‌ای را از دیگر فعالیت‌ها از ابتدای سال‌جاری تاکنون در بخش قمصر برشمرد.

بخش قمصر کاشان با سه شهر و هفت روستا دارای بیش از ۱۳ هزار و ۳۵۰ نفر جمعیت است که افزون بر ۱۰ هزار نفر در مناطق شهری و بقیه در روستا ساکن هستند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) کاشان

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده