تاریخ: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۴۱
کد خبر: ۲۷۴۳۵۳
در حاشیه جلسه هیات دولت مطرح شد
‌می‌متالز - وزیر صنعت گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری بانک مرکزی و وزارت اقتصاد کارگروه ویژه‌ای تشکیل داده است و هماهنگی‌های بسیار خوبی برای تأمین سرمایه در گردش انجام شده است.

به گزارش می‌متالز، سیدرضا فاطمی امین در حاشیه نشست هیئت دولت، گفت: در چهار ماهه اول امسال نسبت به چهار ماهه سال گذشته تولید با رشد همراه بوده است.

وی افزود: بنابراین اعلام مرکز آمار خوشبختانه بخش صنعت در زمینه ارزش افزوده با رشد ۵.۱ درصد و در بخش تشکیل سرمایه ماشین‌آلات ۵.۸ درصد رشد داشته است.

وزیر صنعت گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری بانک مرکزی و وزارت اقتصاد کارگروه ویژه‌ای تشکیل داده است و هماهنگی‌های بسیار خوبی برای تأمین سرمایه در گردش انجام شده است که در این زمینه ۵۰ همت برای نوسازی واحد‌های تولیدی تخصیص یافته است و ۵۰ همت دیگر ضمانت بانک‌ها از اوراق بدهی واحد‌های تولیدی از بازار بورس انجام می‌شود.

فاطمی امین در خصوص پیوستن وزارت صمت به دولت هوشمند گفت: این ارتباط در حال حاضر برقرار شده است و در حال تکمیل کار هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به روند رو به رشد تجارت خارجی کشور، گفت: با ورود هریچه بیشتر در مجامع بین‌المللی و پیمان‌های منطقه‌ای رشد تجارت خارجی تسهیل خواهد شد که در این بین پیمان شانگهای بسیار مهم است و کشور‌های مهمی در آن عضو هستند و قطعاً دستاورد‌های زیادی خواهد داشت.

منبع: شاتانیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده