تاریخ: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۰۰
کد خبر: ۲۸۱۱۳۵
‌می‌متالز - رییس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، از صدور بیش از ۸۰ هزار صورتحساب الکترونیکی توسط شرکت‌های بورسی و فرابورسی و همچنین ایجاد ۳۵۹ حافظه مالیاتی فعال توسط این شرکت‌ها تا تاریخ ۲۵ آبان‌ماه خبر داد.

به گزارش می‌متالز، «محمد برزگری» در بیستمین جلسه ستاد هوشمندسازی، با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰ میلیون کارپوشه اختصاصی در سامانه مودیان ایجاد شده، افزود: اکنون همه مودیان مالیاتی دارای کارپوشه اختصاصی در سامانه مودیان هستند.

وی اعلام‌کرد: شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس به‌عنوان نخستین گروه از مشمولان اجراکننده قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از ابتدای آبان‌ماه ملزم به اجرای این قانون و صدور صورت‌حساب الکترونیکی شدند و شرکت‌های دولتی نیز از تاریخ اول دی‌ماه، مکلف به صدور صورت حساب الکترونیکی خواهند شد.

برزگری اضافه‌کرد: تا تاریخ ۲۵ آبان ماه، شرکت‌های بورسی و فرابورسی بیش از ۸۰ هزار صورتحساب الکترونیکی صادر کردند و همچنین تعداد ۳۵۹ حافظه مالیاتی فعال توسط این شرکت‌ها ایجاد شده است.

رییس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور تصریح‌کرد: سازمان امور مالیاتی کشور در راستای تسهیل در اجرای این قانون، نسبت به ثبت نام و عضویت کلیه مشمولان قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان در سامانه مؤدیان و تخصیص کارپوشه اختصاصی به ایشان اقدام کرده و اشخاص حقوقی دولتی و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی به تناوب ملزم به اجرای این قانون خواهند شد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده