تاریخ: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۵۹
بازدید: ۳۱۵
کد خبر: ۲۸۱۲۰۱

برگزاری نخستین مزایده بخش معدن به صورت بسته سرمایه‌گذاری

‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به ثبت نخستین بسته معدنی در زنجان برای سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: از این به بعد مزاید‌هایی در بخش معدن به صورت بسته سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود که شرط آن احداث واحد فرآوری است یعنی در نزدیک‌ترین مزایده‌ای که برگزار خواهد شد سرمایه‌گذار موفق به در اختیار گرفتن چندین معدن خواهد شد.

به گزارش می‌متالز، ناصر فغفوری در دیدار با بهره‌برداران معدنی و مدیران واحد‌های صنایع معدنی که با حضور معاون وزیر و رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی برگزار شد، از احصای ظرفیت‌های معدنی کشور بنا به دستور وزیر با متولی‌گری سازمان زمین شناسی و ایمیدرو خبر داد و اظهار کرد: تامین اعتبار و اولویت بندی مورد نظر برای تامین نقشه‌های یک به ۵۰ هزار برای عناصر ۴۰ تا ۷۰ عنصر انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه آذربایجان غربی به عنوان استان اولویت‌دار برای اسکن معادن و تهیه نقشه یک به ۵۰ هزار انتخاب شده بود که بنا به پیشنهادات ارائه شده، زنجان هم در اولویت دوم قرار گرفته است، افزود: مسؤولیت این مهم بر عهده ایمیدرو گذاشته شده است.

وی به تهیه پهنه و پیشنهاد پهنه مورد نظر به ایمیدرو برای اکتشاف در طارم اشاره کرد و افزود: مورد ترک تشریفات فقط برای ایمیدرو میسر است که اگر پهنه دیگری هم وجود داشته باشد می‌توان به همین شیوه عمل کرد به این صورت که با مشخص شدن پهنه و واگذاری فعالیت در آن به ایمیدرو، فعالیت در بخش‌هایی از همان پهنه را در اختیار بخش خصوصی قرار داد.

فغفوری به اقدامات انجام شده در پهنه‌ها اشاره کرد و گفت: کار واگذاری این پهنه‌های با همکاری ارگان‌های مربوطه در حال طی شدن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به ثبت نخستین بسته معدنی در زنجان برای سرمایه‌گذاری اشاره کرد و افزود: از این به بعد مزایده‌هایی در بخش معدن به صورت بسته سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود که شرط آن احداث واحد فرآوری است یعنی در نزدیک‌ترین مزایده‌ای که برگزار خواهد شد سرمایه‌گذار موفق به در اختیار گرفتن چندین معدن خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری مزایده محدود به همین مورد نخواهد بود و اگر معادنی دارای صرفه اقتصادی و تا همان توجیه نباشند به صورت مشترک با معادن دیگر به مزایده گذاشته خواهد شد.

فغفوری از برنامه‌ریزی برای ایجاد زیرساخت مجتمع‌های معدنی خبر داد و گفت: راه‌های مشترک این معادن با روستا‌ها از جمله قره‌بوته، ارمغانخانه و دیگر پروژه‌ها احصا و نسبت به تعریض نوسازی آن اقدام خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به بازدید انجام شده از محل دپوی پسماند روی اشاره و ابراز امیدواری کرد، این دپو وارد فاز عملیاتی شود.

منبع: خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین