تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۰۰
کد خبر: ۲۸۱۵۴۳
‌می‌متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: کمبود واحد‌های فرآوری، چالش اصلی بخش معدن این شهرستان، به عنوان یکی از قطب‌های معدنی خراسان رضوی است.

به گزارش می‌متالز، محمدرضا پورکاویان روز چهارشنبه اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته یک واحد فرآوری تیتانیوم با سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بخش روداب سبزوار آغاز به فعالیت نموده است.

وی تصریح کرد: همچنین به منظور جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی، واحد فرآوری کنسانتره کرومیت در این منطقه ایجاد شده و توسعه صنایع فرآوری معدنی دیگر نیز مورد توجه جدی قرار گرفته است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: هم اینک ۷۴ واحد استخراج انواع کانی‌های معدنی و کرومیت در این شهرستان فعال و ۵۳۰ فرصت شغلی مستقیم در بخش معدن و صنایع معدنی سبزوار ایجاد شده که با توسعه واحد‌های فرآوری این میزان اشتغال افرایش می‌یابد.

پورکاویان افزود: به طور مستمر بازدید از بخش معادن و صنایع انجام و با متخلفان احتمالی در حوزه برداشت غیرمجاز مواد معدنی برخورد قانونی می‌شود.

شهرستان سبزوار یکی از قطب‌های معدنی استان خراسان رضوی است و تاکنون پروانه بهره‌برداری ۷۴ معدن با انواع کانی‌های فلزی و غیرفلزی شامل کرومیت، منگنز، سنگ آهک، آلومینیم، انواع سنگ‌های ساختمانی و سنگ لاشه در این شهرستان صادر شده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خراسان رضوی

عناوین برگزیده