تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۸:۲۹
کد خبر: ۲۸۱۷۰۱
‌می‌متالز - رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی بر انتقال پرونده حساب‌های بانکی معادن خراسان جنوبی به استان تاکید کرد.

به گزارش می‌متالز، مصطفی نخعی عصر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی اظهار داشت: موضوع عدالت محوری مطالبه رهبر معظم انقلاب است و دولت سیزدهم هم نشان داده نسبت به موضوع عدالت توجه بسیار خوبی دارد. ما هم در مجلس یازدهم با در نظر گرفتن ردیف‌های محرومیت‌زدایی اثبات کردیم که در خصوص عدالت بسیار مقید هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص اعتبار محرومیت‌زدایی در بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، حرکت خوبی برای محرومیت‌زدایی و حرکت در مسیر عدالت در کشور است.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تحقق سیاست‌های برنامه ششم توسعه تصریح کرد: برای تحقق برنامه‌ها باید مسائل را منطقی‌تر نگاه کنیم و از طرفی هم حتماً آمایش سرزمینی را ملاک قرار دهیم.

نخعی با اشاره به سهم استان‌ها از مالیات عنوان کرد: برای استان‌های کم‌درآمد و با بضاعت اقتصادی پایین‌تر نسبت به استان‌های دیگر لازم است مشوق‌های مالیاتی درنظر گرفته شود تا زمینه برای ورود سرمایه‌گذار و تولیدکننده فراهم شود.

وی با بیان اینکه ایجاد درآمد بیشتر از محل فروش املاک مازاد را می‌توان در برنامه توسعه هفتم پیشنهاد داد، تصریح کرد: در خیلی از روستا‌ها و مناطق املاکی وجود دارد که جاذبه‌ای برای ورود بخش خصوصی ندارند که با این سازوکار می‌توان روش‌هایی را برای ایجاد جاذبه تعیین کرد و درآمد دولت هم از این طرق افزایش پیدا کند.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقال پرونده حساب‌های بانکی معادن واحد‌های تولیدی که در خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند، گفت: یکی از گلایه‌های بانک‌های استان منفی بودن منابع و مصارف آنهاست، چون یکی از دلایل عمده آن همین است که شرکت‌هایی که در خراسان جنوبی فعالیت دارند، منابع بانکی‌شان در این استان نیست که باید تأکید شود که این منابع به استان منتقل شود.

نخعی در ادامه به مجتمع کارگاهی صنوف آلاینده نهبندان اشاره کرد و افزود: مردم انتظار دارند هر چه سریعتر عملیات اجرایی امورات زیربنایی آن آغاز شود.

وی با اشاره به بحث بازآفرینی شهری، گفت: تقریباً یک سوم جمعیت شهر‌های مورد هدف بازآفرینی شهری در محلات کم برخوردار سکونت دارند بنابر این نیاز است که توجه جدی به این مساله داشته باشیم.

نخعی خواستار تشکیل ستاد استانی برای تقسیم کار مشخص در خصوص بازآفرینی شهری شد و در ادامه گفت: پروژه‌های خوبی در محلات شهر نهبندان آغاز شده که با این اقدامات روند مثبتی شکل می‌گیرد.

وی یادآور شد: از وزارت بهداشت برای راه اندازی مجتمع عالی سلامت در نهبندان مجوز گرفته‌ایم و این مجتمع از سال گذشته فعال شده، اما ساختمانی هم ندارد که می‌توان از محل اموال مازاد به این مجتمع کمک کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده