تاریخ: ۲۸ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۲۲
بازدید: ۸۲
کد خبر: ۲۸۹۰۲۹

احداث خط ریلی آستارا به رشت با حضور دستیار ویژه پوتین آغاز شد

‌می‌متالز - دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه در جریان بازدید از بارانداز راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا گفت: طبق دستور رئیس‌جمهور روسیه می‌خواهیم برنامه احداث خط ریلی آستارا به رشت را آغاز کنیم.

به گزارش می‌متالز، ایگور لویتین بعدازظهر امروز در جریان بازدید از بارانداز راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: طبق دستور رئیس‌جمهور روسیه می‌خواهیم برنامه احداث خط ریلی آستارا به رشت را آغاز کنیم.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه ضمن‌قدردانی از وزارت راه و شهرسازی و استاندار گیلان بابت هماهنگی‌های صورت‌گرفته درخصوص مقدمات برگزاری این سفر گفت: در صورت اتصال خط‌آهن آستارا-آستارا به آستارا-رشت کالا‌های روسی از خطوط ریلی فوق جابه‌جا خواهند شد.

احداث خط ریلی آستارا به رشت با حضور دستیار ویژه پوتین آغاز شد
استاندار گیلان نیز در جریان بازدید از بارانداز راه‌آهن بین المللی آستارا-آستارا در جمع خبرنگاران شهرستان آستارا اظهار کرد: سفر دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه به این شهرستان در جریان بررسی مسیر راه‌آهن رشت به آستارا و رشت به کاسپین و تسهیل در این مهم صورت گرفته است.

اسدالله عباسی با بیان اینکه هیچ مشکلی در مسیر اتصال خط‌آهن آستارا به رشت وجود ندارد، گفت: در صورت اجرای این پروژه از سوی طرف روسی، کریدور شمال-جنوب فعال و خط‌آهن آستارا به رشت و از آنجا به حوزه قفقاز، آسیای میانه، اورآسیا و روسیه وصل خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان در صورت فعال‌سازی کامل کریدور شمال-جنوب بخش ترانزیت و مسافری راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا نیز شروع به کار می‌کند، افزود: با قرارگاه خاتم‌الانبیا در این خصوص توافق‌نامه به امضا رسیده و اعتبارات لازم دیده شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

عناوین برگزیده