تاریخ: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۰۶
کد خبر: ۲۸۹۴۹۷
سازمان حمایت اعلام کرد:
‌می‌متالز - معاون بازرسی و نظارت بر خدمات سازمان حمایت با بیان اینکه افزایش قیمت بلیت هواپیما غیرقانونی است، گفت: یک شرکت هواپیمایی به علت گران‌فروشی بلیت پروازها، ۱۰۰ میلیارد ریال جریمه شد.

به گزارش می‌متالز، جواد احمدی اظهار کرد: در گزارشاتی که چند روز گذشته به دست ما رسیده است بعضی از شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت را بدون مجوز افزایش دادند.

وی افزود: قبلا هم تذکرات لازم به شرکت‌های هواپیمایی داده شده بود، با شرکت‌های هواپیمایی، انجمن شرکت هواپیمایی و سازمان هواپیمایی مکاتبه کردیم که تاکنون پاسخی به مکاتبات ما داده نشده و فرآیند قانونی افزایش قیمت باید طی شود.

وی تاکید کرد: هنوز مجوز قانونی افزایش قیمت بلیت هواپیما صادر نشده است بنابراین اگر افزایشی صورت گیرد غیرقانونی است و با ادامه این روند برخورد لازم صورت می‌گیرد.

معاون بازرسی و نظارت بر خدمات سازمان حمایت گفت: اگر شرکت‌ها در هر مسیری گران فروشی کنند از ضوابط قانونی تخلف کردند چنانچه تبعیتی از هشدار‌ها صورت نگیرد، برخورد می‌شود.

وی افزود: با توجه به رصد‌های صورت گرفته بیشتر شرکت‌های هواپیمایی افزایش غیر قانونی نرخ بلیت داشتند حکمی از یک شرکت هواپیمایی روی میز من است که ۱۰ میلیارد تومان جریمه شده است.

احمدی گفت: سازمان حمایت نقش نظارتی دارد اگر تبعیتی صورت نگیرد به سازمان تعزیرات معرفی می‌شوند و میزان بازدارندگی و تاثیر گذاری به آرا داده شده مربوط می‌شود.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین