تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۴۹
کد خبر: ۲۹۲۱۶۰
مدیرکل آسیای میانه سازمان توسعه تجارت خبر داد؛
‌می‌متالز - مدیرکل دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت از آغاز به کار نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد ترکمنستان با حضور بیش از ۹۰ شرکت ایرانی خبر داد.

به گزارش می‌متالز، پانزدهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد ترکمنستان امروز سه‌شنبه مورخ ۲۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران و مقامات ترکمنی افتتاح می‌شود.

«رحمت‌الله خرمالی» مدیرکل دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت، ضمن بیان این خبر افزود: در این نمایشگاه بیش از ۹۰ شرکت ایرانی در حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی، صنعت ساختمان، سیمان، نفت و انرژی، محصولات پتروشیمی، قطعات خودرو، خدمات فنی و مهندسی، دارو و تجهیزات پزشکی حضور دارند.

وی افزود: شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه و در فضایی بالغ بر ۱۹۰۰ متر مربع، آخرین دستاورد‌های خود را به مدت سه روز (از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۸ بهمن‌ماه سال‌جاری) در محل اتاق بازرگانی و صنایع ترکمنستان در شهر عشق آباد به نمایش می‌گذارند.

مدیرکل دفتر آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت همچنین اعلام کرد که این نمایشگاه با مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران و موافقت طرف ترکمنی بعد از وقفه چهارساله به علت شیوع ویروس کرونا و با همکاری شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد، در ترکمنستان برگزار می‌شود.

برپایه این گزارش، صادرات به ترکمنستان در ۱۰ ماهه سال‌جاری با رشد ۳۸ درصدی به‌میزان ۳۷۰ میلیون دلار بوده و این کشور در جایگاه چهاردهم مقاصد صادراتی ایران قرار دارد.

لازم به‌ذکر است، برگزاری با شکوه این نمایشگاه، فرصت‌های تجاری فراوانی را جهت توسعه بازار محصولات ایرانی در بازار کشور ترکمستان فراهم خواهد کرد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده