تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۰۰
کد خبر: ۲۹۲۱۶۶
مدیرکل صمت استان اردبیل اعلام کرد؛
‌می‌متالز - مدیرکل صمت استان اردبیل در نشست اولین رویداد ارائه نیاز‌های فناورانه اولویت گفت: در حال حاضر ۹۲ درصد واحد‌های تولیدی فعال هستند و این نشانگر شتاب و پویایی شرکت‌ها است.

به گزارش می‌متالز، نخستین رویداد ارائه نیاز‌های فناورانه اولویت‌دار مشترک دانشگاه محقق اردبیلی و اداره کل صمت استان اردبیل، در راستای احصا و رفع نیازهای‌های فناورانه واحد‌های تولیدی استان و با حضور معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی، مدیرکل صمت استان، مدیران مراکز رشد، پارک علم و فناوری و واحد‌های فناور و دانش‌بنیان در محل دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

«رامین صادقی» مدیرکل صمت استان اردبیل در این نشست با اشاره به این موضوع که در حال حاضر ۹۲ درصد واحد‌های تولیدی فعال هستند و این نشانگر شتاب و پویایی شرکت‌هاست، گفت: صنایع استان باید صادرات محور باشند و حداقل با تولیدات مشابه خارجی رقابت کنند. در این راستا اداره کل صمت استان نیز با حمایت از واحد‌های تولیدی دارای ظرفیت صادرات، با جدیت تمام در صدد رفع موانع و مشکلات احتمالی آنهاست.

مدیرکل صمت استان اردبیل در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای احیای واحد‌های راکد استان که مشکلات فنی داشته، درصدد تامین مواد اولیه و ماشین آلات خطوط تولید با دانش فنی روز هستند و خواستار تغییر خط تولید، تولید محصولات جدید و هوشمندسازی خط تولید بوده، درخواست کمک از فناوران و دانشگاهیان داریم.

این رویداد با محوریت، صنعت و کشاورزی پتروشیمی و شیمیایی، برق و الکترونیک، فناوری‌های زیستی شبکه و مخابرات، سلامت و تجهیزات پزشکی، در دو بخش ایده‌پردازی استارتاپی و ارائه راهکار فناورانه برگزار شد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده