تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۴۷
کد خبر: ۲۹۲۶۲۲
‌می‌متالز - امید به بهبود تقاضا قیمت بیلت را در بازار‌های حهانی بهبود داده است. فعالیت در بازار ترکیه نیز بیشتر شده و قیمت معاملات اخیر از ۵۸۰ تا ۵۹۵ دلار به ۶۰۰ تا ۶۱۵ دلار هر تن سی اف آر رسیده است.

به گزارش می‌متالز، کارخانه‌ها در مناطق زلزله زده ترکیه کار را از سر می‌گیرند از این رو تقاضا بیشتر شده دولت هم اعلام کرده برای بازسازی به ۴ میلیون تن میلگرد ۳ تا ۴ ماه آینده نیاز خواهد داشت که سوالات زیادی را بین فعالان بازار مطرح کرده از جمله اینکه به واردات بیشتر قراضه و بیلت نیاز خواهند داشت.

همین انتظارات بازار برخی را تشویق کرده زودتر خرید کنند تا نیاز خود را برطرف نمایند. بیلت روسیه در ۵۹۹ تا ۶۰۶ دلار هر تن سی اف آر در شمال ترکیه خریداری شده است.

محصول مالزی که در ۶۲۰ دلار هر تن سی اف آر نهایی شده است.

متوسط قیمت بیلت صادراتی روسیه نیز نسبت به هفته قبل ۱۲.۵ دلار هر تن بالا رفته ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه ثبت شده است.

قیمت بیلت در بازار داخلی چین ۹ دلار بهبود داشته ۵۶۱ دلار هر تن درب کارخانه ثبت شده است. رشد بازار‌های آتی در طول هفته از بازار بیلت حمایت نمود. در بازار جنوب شرق آسیا فعالیت بازار واردات بیلت چشمگیر نبود، ولی جو بازار مثبت شده و قیمت معاملات بالا رفت که به دلیل رشد بازار‌های آتی چین بود. قیمت قرارداد میلگرد در بورس شانگ‌های تحویل ماه می ۱۳ دلار رشد داشته ۶۰۷ دلار هر تن ثبت شد. متوسط قیمت بیلت وارداتی ۳ دلار رشد داشته ۶۰۰ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد.

منبع: ایفنا