تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۱۸
کد خبر: ۲۹۲۶۸۱
کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:
‌می‌متالز - آینده دو شاخص کل و هم وزن بورس و دو محدوده مقاومت و حمایت از سوی کارشناس بازارسرمایه پیش بینی شد.

به گزارش می‌متالز، اشکان حسینی درباره آخرین پیش بینی‌ها از آینده شاخص بورس که همچنان در محدوده ۱.۵ میلیون درجا زده و نتوانست از خط مقاوت ۱.۶ هزار تایی عبور کند به باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد: حرکت شاخص کل در نیمه دوم سال جاری با دو محرک قیمت‌های جهانی و دلار شروع و سپس وارد اصلاح شد.

شاخص کل بورس از روند نزولی خارج شده و در بلند مدت صعودی خواهد بود، اما در کوتاه مدت انتظار اصلاح تا محدوده حمایت اول می‌رود؛ بنابراین بازار در حمایت اول، ارزنده است، اما به علت پایین بودن ارزش معاملات، احتمال کاهش تا حمایت دوم را هم باید در نظر گرفت. بعد از مشاهده نوع واکنش در حمایت اول می‌توان در مورد احتمال وقوع سناریو آبی یا قرمز، نظر قطعی‌تری داد.

مقاومت‌های شاخص در محدوده ۱.۸۶ تا ۱.۸۲ میلیون واحد بوده و حمایت‌هایی در محدوده ۱.۵۹۵-۱.۵۷۵ میلیون واحد و دوم در ۱.۵۰۵-۱.۴۸۵ میلیون واحد در نظر گرفته شده است.

تحلیل تکنیکال دو شاخص اصلی بورس و معرفی محدوده مقاومت و حمایت


شاخص هم وزن هم در حرکت صعودی آبان، رشد بیشتری نسبت به شاخص کل داشت و توانست مقاومت‌های مهم را از پیش رو بردارد و از نزدیکی سقف تاریخی سال ۹۹، وارد اصلاح شد؛ بنابراین شاخص هم وزن، طرفیت اصلاح بیشتری نسبت به شاخص کل دارد، اما نهایتا امکان اصلاح تا حمایت دوم را دارد.

تحلیل تکنیکال دو شاخص اصلی بورس و معرفی محدوده مقاومت و حمایت

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده