تاریخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۴۸
بازدید:۱۱۹
کد خبر: ۳۰۳۱۳۶

سقوط قیمت میلگرد در بازار داخلی چین/ ثبت کمترین نرخ از آغاز سال ۲۰۲۳ تاکنون+دلایل

‌می‌متالز - تازه‌ترین گزارش از بازار جهانی فولاد نشان می‌دهد قیمت میلگرد در بازار داخلی چین کمترین نرخ از آغاز سال تاکنون را به ثبت رساند.

به گزارش می‌متالز، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، قیمت میلگرد در بازار داخلی چین سقوط کرد و کمترین نرخ را از شروع سال تاکنون به ثبت رساند. البته با رشد معاملات فیوچرز، نرخ این محصول افزایش جزئی یافت.

بازار داخلی

ارزیابی روزانه فست‌مارکتز نشان می‌دهد: قیمت میلگرد فولادی، بازار داخلی، EXW شرق چین بین ۳ هزار و ۵۱۰ یوآن تا ۳ هزار و ۵۵۰ یوآن (۵۰۵ تا۵۱۱ دلار) به ازای هر تن محاسبه شد که این بازه قیمتی حاکی از افت ۲۰ تا ۴۰ یوآنی نسبت به روز قبل است.

همچنین براساس ارزیابی هفتگی این نشریه، قیمت میلگرد فولادی، بازار داخلی، EXW شمال چین بین ۳ هزار و ۶۵۰ یوآن تا ۳ هزار و ۶۸۰ یوآن به ازای هر تن ثابت باقی ماند.

در همین حال، قیمت میلگرد کمترین نرخ را از آغاز سال به ثبت رساند، این درحالی است که در تاریخ ۵ مه (۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲)، ما شاهد کمترین نرخ سال (۳ هزار و ۵۲۰ یوآن) به ازای هر تن بودیم.

براساس گفته فعالان، ارزش معاملات فیوچرز میلگرد رشد تدریجی یافت و باعث افزایش انگیزه خریداران شد.

پرمعامله‌ترین قرارداد فیوچرز ماه اکتبر برای میلگرد در بورس معاملات فیوچرز شانگهای با رشد ۳۳ یوآنی نسبت به روز پنج‌شنبه، در روز جمعه با قیمت ۳هزار و ۶۳۳ یوآن به ازای هر تن انجام شد.

به دنبال افزایش تقاضا، خریداران در پایان روز کاری جمعه، بازه قیمتی ۳هزار و ۵۴۰ تا ۳هزار و ۵۵۰ یوآن را ارائه کردند.

یک تاجر در بازار شانگهای اظهار داشت برخی خریداران در روز جمعه، حجم بالایی از محصول به فروش رساندند و برخی دیگر به همان میزان روز قبل، فروش داشتند.

زمزمه در بازار

با این حال، یک تاجر ثانویه در بازار شانگهای گفت: تجارت‌خانه‌ها در مواجه با نوسان قیمت‌ها، برنامه خرید خود را تنظیم کردند، اما خریداران در بازار‌های نهایی بدون توجه به نوسانات قیمت‌ها، به استراتژی خرید حجم محدود محصول ادامه دادند. کاهش تقاضای بازار‌های نهایی دلیل اصلی کاهش قیمت میلگرد تا پایان ماه جاری خواهد بود.

بیلت

براساس ارزیابی روزانه فست‌مارکتز، شاخص قیمت بیلت داخلی EXW تانگشان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده ۳ هزار و ۴۳۰ یوآن به ازای هر تن گزارش شد. این شاخص در مقایسه با روز قبل با کاهش ۴۰ یوآنی مواجه بوده است.

معاملات بورس شانگهای

همچنین معاملات فیوچرز ماه اکتبر برای میلگرد در بورس کالای شانگهای با افت ۲۱ یوانی نسبت به قیمت توافقی روز قبل با قیمت ۳ هزار و ۵۷۹ یوآن به ازای هر تن انجام شدند.

منبع: فولادبان

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین