تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۲۲
بازدید:۴۴
کد خبر: ۳۰۳۴۱۴

پیش بینی فعالان بازار از قیمت میلگرد در بازار داخلی چین

‌می‌متالز - تازه‌ترین گزارش از بازار جهانی فولاد از افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی چین حکایت دارد.

به گزارش می‌متالز، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، معامله آربیتراژ بین قرارداد‌های فیوچرز و میلگرد اسپآت، قیمت میلگرد در بازار داخلی چین را افزایش داد.

داخلی

ارزیابی روزانه فست‌مارکتز نشان می‌دهد: شاخص قیمت بیلت فولادی داخلی شرق چین EX wh در بازه ۳۶۰۰ تا ۳۶۲۰ یوان به ازای هر تن بود. این شاخص در مقایسه با روز قبل با افزایش ۴۰ تا ۵۰ دلاری مواجه بوده است. این محصول در این بازه زمانی با قیمت ۳۵۵۰ تا ۳۵۸۰ دلار به ازای هر تن معامله می‌شد.

به گزارش برخی منابع بازار، قرارداد فیوچرز میلگرد در ماه اکتبر به دلیل شکاف قیمتی حدود ۱۰۰ یوان به ازای هر تن بود. در این میان، خریداران میلگرد هفته فعال تری را پشت سر گذاشتند، اما خریداران نهایی به دلیل بارندگی و نامساعد بودن هوا، کمتر فعال بودند. فعالان بازار در مورد قیمت‌ها برای چند روز آینده نگران بودند، زیرا تقاضای خریدار نهایی ضعیف بود.

زمزمه در بازار

با این حال، یک منبع تحلیلگر صنعت گفت: برخی از کارخانه‌های فولادسازی خطوط تولید، تعمیر و نگهداری میلگرد را در اوایل ماه می‌و برخی از آن‌ها در این هفته از سر گرفتند و قیمت مواد اولیه را افزایش دادند.

همچنین پرمعامله‌ترین قرارداد آتی سنگ آهن در سپتامبر در دالیان بورس کالا با ۷۴۷٫۵۰ یوان در هر تن بسته شد که با افزایش ۲۴ یوانی نسبت به روز قبل معامله شد.

بیلت

براساس ارزیابی روزانه فست‌مارکتز، شاخص قیمت بیلت داخلی EXW تانگشان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده ۳۴۵۰ یوان به ازای هر تن بود. این شاخص در مقایسه با روز قبل با کاهش ۱۰ یوانی مواجه شده است.

معاملات بورس شانگهای

در همین حال، معاملات فیوچرز ماه اکتبر برای میلگرد در بورس کالای شانگهای با رشد ۷۵ یوانی نسبت به قیمت توافقی روز قبل ۳۶۴۰ یوان انجام شدند.

منبع: فولادبان

عناوین برگزیده