تاریخ: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۱۴
بازدید: ۲۲
کد خبر: ۳۲۴۵۰۸
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
مدیرکل دفتر بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پول‌شویی

خراسان رضوی پیشتاز در مبارزه با فرار مالیاتی

‌می‌متالز - مدیرکل دفتر بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پول‌شویی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه مصلحت‌اندیشی نداریم و معتقدیم برخورد با دانه‌درشت‌ها سبب اثرگذاری بیشتر خواهد بود، گفت: خراسان رضوی در مبارزه با فرار مالیاتی و پول‌شویی پیشتاز بوده و الگویی برای سایر استان‌هاست.

به گزارش می‌متالز، وحید عزیزی، مدیرکل دفتر بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی و پول‌شویی سازمان امور مالیاتی، در جلسه مشترک با مدیرکل و همکاران اداره کل مبارزه با فرار مالیاتی و پول‌شویی خراسان رضوی اظهار کرد: در بحث مبارزه با فرار مالیاتی سعی ما بر آن است تا مالیات ابرازی مؤدیان با واقعیت منطبق و نزدیک باشد؛ به همین علت شاهد رشد وصول مالیات در کشور بودیم. عزیزی با اشاره به پیگیری مجدانه ساماندهی صندوق‌های قرض‌الحسنه تصریح کرد: با پیگیری‌های سازمان امور مالیاتی مقرر شد دستگاه‌های کارت‌خوان سیار این موسسات توسط بانک مرکزی قطع شوند. او با بیان اینکه در مبارزه با فرار مالیاتی برنامه‌محور هستیم افزود: در این حوزه مصلحت‌اندیشی نداریم و معتقدیم برخورد با دانه‌درشت‌ها سبب اثرگذاری بیشتر خواهد بود.

شاکررضا مریدی، مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی، نیز در این جلسه گفت: هم‌اکنون برای ۱۰۳ پرونده در استان خراسان رضوی از ظرفیت ماده ۱۸۱ ق. م. م استفاده شده که ۹۰ مورد از این پرونده‌ها رسیدگی شده و ۱۳ مورد نیز در دست رسیدگی هستند. همچنین در مبارزه با فرار مالیاتی و پول‌شویی، ارگان‌های نظارتی در استان با امور مالیاتی خراسان رضوی هماهنگی کامل دارند.

منبع: دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده