تاریخ: ۱۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۱
کد خبر: ۲۱۷۱۲۰
‌می‌متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶ هزار و ۵۶۹ واحدی معادل ۲.۱۲ درصد به یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۱۳۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۳۰ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۴۱ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه پانزدهم تیرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۸۲۶ واحدی معادل ۲.۱۲ درصد به رقم ۳۲۹ هزار و ۶۲۳ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۵۱۵۳ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد، عدد ۳۹۱ هزار و ۶۲۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۲۹۰ واحدی به رقم ۲۵۰ هزار و ۷۵ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۹۴۰۹ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۴۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۷۰۸ واحد افزایش به رقم ۹۵۲ هزار و ۴۵۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۶۰۱۹ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۵۴۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص کل بورس بیش از ۲۶ هزار واحد رشد کرد
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، پارسان و وغدیر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی بشهاب، برکت و لخزر، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز هفته، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۳۵۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۸۹ هزار و ۷۰۸ نوبت معامله و به ارزش ۶۰ هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد دفرا (فرآورده‌های تزریقی ایران) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نماد‌های ونفت، سبجنو، ولکار، سفارس و سکرما بود. همچنین نماد معاملاتی بشهاب (لامپ پارس شهاب) با ۳۱.۶۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های لخزر، ولصنم، ثنوسا، کسرام، ولغدر و سهرمز قرار گرفتند.

شاخص کل بورس بیش از ۲۶ هزار واحد رشد کرد

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده