تاریخ: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۴۵
کد خبر: ۲۱۹۶۳۴
‌می‌متالز - شرکت سیمان زنجان از جمله شرکت‌های تابعه شستا علاوه بر خروج از زیاندهی موفق به رشد یک هزار و ۵۲۷ درصدی در شاخص سود خالص شد و توانست در سال ۹۹ رکورد تولید از بدو تاسیس را بشکند.

به گزارش می‌متالز، مجدالدین خادمی، مدیرعامل شرکت سیمان زنجان با اشاره نقش بسیار مهم شستا و سیتا در تعیین استراتژی‌های سیمان زنجان اظهار کرد: متاسفانه سیمان زنجان سال‌ها دچار زیان‌دهی شده بود، اما خوشبختانه با حمایت‌های شستا و سیتا این شرکت از زیان‌دهی خارج و به سوددهی مناسبی رسید.
مدیرعامل شرکت سیمان زنجان افزود: در دو سال اخیر دستاورد‌های قابل توجهی در سیمان زنجان حاصل شده که از جمله می‌توان به راه‌اندازی خط دوم نیمه تعطیل کارخانه با تامین گیربکس و افزایش راندمان تولید کارخانه، افزایش ۱۷۸ درصدی وجه نقد حاصل از فعالیت‌های عملیاتی شرکت، افزایش ۲۰ درصدی حاشیه سود ناخالص، ۱۵ درصدی حاشیه سود عملیاتی و ۱۳ درصدی حاشیه سود خالص نسبت به سال گذشته، کاهش دوره وصول مطالبات از ۱۸ روز به ۶ روز، حذف فروش اعتباری از مرداد ماه سال ۹۹ و افزایش ۱۹ درصدی میزان تولید اشاره کرد.

رشد بیش از ۱۵۰۰ درصدی سودخالص در سیمان زنجان

مدیرعامل شرکت سیمان زنجان با اشاره به عدم افزایش منطقی قیمت سیمان طی سال‌های گذشته گفت: در شرایطی که قیمت دستوری سیمان در سال‌های گذشته تابع شرایط کلی اقتصاد نبود، اما شرکت موفق به افزایش و بهبود عملکرد شد. دلیل اصلی این مهم ایجاد شفافیت، افزایش کیفیت فروش، کنترل قیمت تمام شده و کاهش ظرفیت بلااستفاده است.

منبع: خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده