تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۴۸
کد خبر: ۲۵۸۴۷۸
‌می‌متالز - مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: به شدت مخالف حذف حق گمرکی برای واردات ماشین آلات مستعمل هستیم و واردکنندگان ماشین آلات معدنی و مستعمل باید حق گمرکی خود را پرداخت کنند.

به گزارش می‌متالز، سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: امروز سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع کارگران فصل‌الخطاب است و نباید کالایی که توان تولید آن در داخل وجود دارد، وارد شود. از هپکو خریدتان را انجام دهید و مابه‌ازای خرید ثبت سفارش انجام دهید جودکی افزود: هپکو توانمند است و می‌تواند تولید کند، در این اصل مهم هیچ شک و شبهه‌ای نیست، اینکه آقایان می‌گویند هپکو نمی‌تواند همه نیاز کشور را پاسخ دهد، جای بحث دارد، باید به آن‌ها گفت شما از هپکو خریدتان را انجام دهید و مابه‌ازای خرید ثبت سفارش انجام دهید.

وی تصریح کرد: ما به شدت مخالف حذف حق گمرکی برای واردات ماشین آلات مستعمل هستیم و واردکنندگان ماشین آلات معدنی و مستعمل باید حق گمرکی خود را پرداخت کنند. سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: همانطور که شرکت هپکو برای تامین قطعات مورد نیاز ملزم به پرداخت حق گمرکی است، وارد کنندگان نیز باید حق گمرکی را پرداخت کنند.

هر تصمیمی باید هم به نفع معادن و هم به نفع هپکو باشد جودکی با اشاره به اینکه صنعت، معدن و تجارت همانطور که ملزم به حمایت از هپکو است، از معادن نیز حمایت لازم را دارد، گفت: اتخاذ هر نوع تصمیم و تصویب هر نوع مصوبه‌ای در این زمینه باید به گونه‌ای باشد که هم معادن و هم شرکت هپکو از مزایای آن بهره‌مند شوند، اما اینکه قانون به نفع یکی و به ضرر دیگری باشد، به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست. وی ادامه داد: هپکو رو به راه شده، اما شرایط مطلوبی ندارد، همه باید کمک کنند این شرکت به روز‌های اوج گذشته بازگردد و علاوه بر تامین نیاز داخل محصولات خود را صادر کند، توان و ظرفیت هپکو مشخص است و ما در اداره صنعت و معدن و تجارت آمادگی داریم نشست‌های مشترکی را با معدن‌داران و هپکو در زمینه تولید محصولات برگزار کنیم.

منبع: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده