تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۱۶
کد خبر: ۲۶۹۵۴۹
کاهش درآمد ماهانه ۲۱ میلیارد تومانی فولاد آلیاژی یزد؛
‌می‌متالز - "فولای" میزان درآمد تجمیعی که طی ۴ ماه ابتدایی سال مالی به ثبت رساند بالغ‌بر ۳۲۲ میلیارد تومان بود، "فولای" تنها در بازار داخل کشور فعالیت دارد و درآمدی از بخش صادرات را در کارنامه مالی خود ثبت نکرده است.

به گزارش می‌متالز، شرکت فولاد آلیاژی یزد در گزارش فعالیت ماهانه‌ای که در تیرماه سال جاری منتشر کرد، مجموع درآمد عملیاتی خود را از ارائه خدمات، فروش محصولات تمام کاری‌شده و محصولات تاب گیری‌شده به دست آورد که این مبلغ بالغ‌بر ۸۵ میلیارد تومان بود، همچنین طی این دوره ماهانه شاهد قطع شده روند صعودی درآمدزایی بود.

"فولای" میزان درآمد تجمیعی که طی ۴ ماه ابتدایی سال مالی به ثبت رساند بالغ‌بر ۳۲۲ میلیارد تومان بود، "فولای" تنها در بازار داخل کشور فعالیت دارد و درآمدی از بخش صادرات را در کارنامه مالی خود ثبت نکرده است.

درآمد‌های ماهانه "فولای" در تیرماه

شرکت فولاد آلیاژی یزد در تیرماه سال جاری نسبت به ماه گذشته با کاهش درآمد ۲۰ درصدی روبه‌رو بود، این اُفت درآمد ماهانه در تیرماه برابر با ۲۱ میلیارد تومان بود.

بیشترین تغییر درآمد طی این دوره برای فروش محصولات تمام کاری‌شده است که طی این دوره با کاهش ۵۶ درصدی به ۱۵ میلیارد تومان درآمدزایی رسیده است.

روند صعودی درآمدزایی
بیشترین درآمدی توسط "فولای" طی این دور شناسایی کرد مربوط به فروش «محصولات تابگیری‌شده و تست ابعاد» بود که از این بخش ۶۹ میلیارد تومان درآمد عملیاتی به دست آورد، نرخ فروش محصولات تاب گیری‌شده در تیرماه بالغ‌بر ۳۵ میلیون تومان در ازای هر تن بود که شاهد افزایش نرخ یک درصدی را نسبت به ماه گذشته به همراه داشت.

«محصولات تمام‌کاری شده» در رتبه بعدی درآمدزاترین بخش "فولای" قرار گرفت و برای شرکت ۱۵ میلیارد تومان آورده داشت و این بخش نیز با افزایش نرخ ۴ درصدی روبه‌رو بود.

مقدار فروش محصولات فولاد آلیاژی یزد

"فولای" در تیرماه ۲ هزار و ۳۱۸ تن از محصولات تولیدی خود را در بازار داخل کشور فروخت و طی ۴ ماه سپری‌شده از ابتدای سال مالی نیز این مقدار فروش به ۸ هزار و ۴۷۲ تن رسید، فروش ماهانه این شرکت در مقایسه با ماه گذشته با کاهش ۱۴ درصدی همراه بود.

بیشترین مقدار فروش شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد مربوط به «محصولات تابگیری‌شده و تست ابعاد» با یک هزار و ۹۳۸ تن بود، از ابتدای سال مالی تاکنون نیز مقدار فروش این محصول یک هزار و ۹۵۰ تن اعلام شد که در مقایسه با ماه گذشته ۵ درصد کاهش پیدا کرد، همچنین لازم به ذکر است که بیشترین نرخ فروش را در تیرماه «محصولات تمام‌کاری شده» با ۵۸ میلیون تومان در اختیار داشت.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده