تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۲۴
بازدید: ۶۹
کد خبر: ۲۸۰۸۹۱
رییس جمهور:

روابط عمومی‌ها پل میان مردم و مسوولان هستند

‌می‌متالز - رییس جمهور در آیین ملی جهاد تبیین و اطلاع رسانی هنرمندانه گفت: ۴۳ سال دفاع، ایستادگی و مقاومت، پیشرفت در حوزه علم و فناوری باید برای تنویر افکار عمومی بیان می‌شد که در زمان خود انجام نشد.

به گزارش می‌متالز، وی افزود: برخی گره‌های ذهنی را دشمن درست کرد و موجب ادراک نادرست و تصمیم ناصحیح و در ادامه اعمال ناشایست شد، اما افراد مطلع باید این گره‌های ذهنی را باز کنند.

آیت الله رییسی گفت: روابط عمومی‌ها پل میان مردم و مسوولان هستند پُلی دو طرفه، این پُل ارتباطی باید خوب عمل کند.

وی خطاب به مدیران و مسوولان روابط عمومی سراسر کشور گفت: اولین، جامع‌ترین و گویا‌ترین روایت باید از شما مسوولان روابط عمومی‌ها باشد. روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها باید دفاع، تهاجم و در واقع حرکت‌های پیشگیرانه و پیشتازانه انجام دهند.

وی با بیان این که اگر اولین روایت از طرف شما نباشد مجبور به انفعال هستید، تصریح کرد: به کار گیری نیرو‌های هنرمند و قوی در رسانه و روابط عمومی باید سهل و آسان شود. از به کار گیری افراد ناتوان و کسانی که از واحد‌های دیگر سرخورده هستند در این واحد خودداری کنید.

رییس جمهور افزود: الان دقایق و ثانیه‌ها در اطلاع رسانی مهم است لذا اقدام به موقع و زبان مناسب ضرورت دارد. باید پاسخ‌ها اقناع کننده باشد، امروز جنگ، جنگ روایت‌ها است. دشمنان به دنبال پیدا کردن تناقض و تعارض در اطلاع رسانی بین کارمند و رییس و یا دو وزارتخانه هستند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر این که آگاهی بخشی، شفافیت و به موقع اطلاع رسانی کردن و امید آفرین بودن اطلاع رسانی بسیار مهم است، اظهار داشت: راهبرد دشمن یاس آفرینی است. روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها باید تبیین کنند که «ما می‌توانیم» چرا که خداوند این توانایی و دانایی را به ما داده است. دانستن، خواستن و توانستن از ویژگی‌هایی است که اگر سازمان اداری ما به این ویژگی‌ها مزین باشد، نتیجه اش کار امید آفرین است.

رییس جمهور خطاب به حاضران در جلسه گفت: شما باید روایت قوت و پیشرفت را پیگیری کنید، شما باید راویان پیشرفت‌های کشور باشید، خیلی‌ها نمی‌دانند که چه پیشرفت‌هایی در کشور انجام شده است در شرایط تحریمی به این پیشرفت‌ها دست یافته ایم. باید به موقع و متعهدانه پیشرفت‌ها را گزارش دهید.

وی تصریح کرد: تحلیل رهبری انقلاب در دانشکده افسری دقیق بود که فرمودند «دشمنی دشمنان با ما به دلیل پیشرفت‌ها است.»، باید این پیشرفت‌ها تبیین شود.

آیت الله رئیسی ادامه داد: بودجه و اعتبارت برای انجام کار‌ها لازم است، اما شرط موفقیت وجود مدیری توانا دارای انگیزه، اندیشه و روحیه جهادی است. دشمن دارای امکانات است، اما اگر اندیشه، انگیزه، تصمیم درست و عمل به هنگام و به موقع وجود داشته باشد، موفق می‌شوید. معطل گذاشتن اطلاع رسانی به ابزار اشتباه است، برخی از کسب و کار‌ها را ببینید برای معرفی ابزار و محصولات خود چگونه موفق هستند.

رییس جمهور با بیان این که روابط عمومی‌ها رسالت سختی دارند، گفت: بسیاری از خواص در قضایای اخیر مردود شدند و وظیفه شرعی و قانونی خود را در تنویر افکار عمومی انجام ندادند. وقتی سوال می‌کنیم چرا حقایق را برای مردم نمی‌گویید؟ پاسخ می‌دهند که از جوسازی می‌ترسیم.

رییس جمهور روشنفکر را کسی دانست که پیشتر ببیند، بشناسد و هشدار دهد و گفت: روشنفکر ما شهید قاسم سلیمانی و بسیجیان هستند که برای حفظ امنیت جامعه جان خود را به خطر می‌اندازند، روشنفکران کسانی هستند که زمان را بشناسند و اقتضای زمان را بدانند، سیاسی کسی است که نیاز جامعه را بشناسد و برای رفع این نیاز که امنیت و آرامش است خطر پذیری و مسوولیت پذیری کند.

وی ادامه داد: طبق بیان قرآن شایعه پراکنان و دروغ پردازان همچون منافقین و کافرین هستند، نقش دروغ پردازان و شایعه پراکنان و کسانی که می‌خواهند ادراک و شناخت را آن طور که خود می‌خواهند رقم بزنند مانند منافقان است.

رییس جمهور افزود: این افراد سعی دارند ادارک‌ها را عوض کنند نقاط ضعف را بزرگ جلوه دهند و نقاط قوت را ناچیز و کم بها نشان دهند، این همان جنگ رسانه‌ای است که امروز با آن مواجه هستیم. امروز آرایش مناسب با این جنگ وجود ندارد.

منبع: ذوب آهن اصفهان

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین