تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۳۸
کد خبر: ۲۸۱۵۳۷
جعفری در جلسه کنترل مدیریتی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات تاکید کرد:
‌می‌متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: برای ایجاد هماهنگی و تعیین اولویت‌های شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن)، نشستی مشترک با حضور سهامداران و مقامات تصمیم گیر برگزار شود.

به گزارش می‌متالز، وجیه الله جعفری که در نشست کنترل مدیریتی شرکت "ومعادن" با حضور معاونان و مدیران ایمیدرو و همچنین مدیر عامل و اعضای هیات مدیره آن شرکت سخن می‌گفت، تصریح کرد: شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، طی سال‌های گذشته وارد حوزه اجرای طرح‌های بخش معدن و صنایع معدنی شده از این رو ضروری است که هماهنگی‌های لازم برای تعیین اولویت‌ها و سرمایه گذاری‌های این شرکت با حضور تمام تصمیم گیران انجام شود.

به گفته جعفری، این اقدام با هدف اقتصادی‌تر شدن پروژه‌های در دست اجرا صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری "ومعادن" در پروژه معدن جانجا (سیستان و بلوچستان)، اظهار داشت: اولویت نخست این شرکت، پرداختن به برنامه اکتشافی و تکمیل برنامه این بخش است.

جعفری همچنین اظهار داشت: برای تامین خوراک واحد‌های حوزه زغال سنگ (کک سازی)، نشستی مشترک با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برگزار شود.

در این نشست اردشیر سعدمحمدی مدیر عامل سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن)، ابتدا با ارایه گزارش‌های مالی، برنامه افزایش سرمایه به مرز ۲۰ هزار میلیارد تومان و نیز حوزه‌های فعالیتی شرکت، گفت: این شرکت تا سال‌های گذشته ساختار پروژه‌ای نداشته و تنها بر فعالیت‌های بورسی متمرکز بوده از این رو اکنون نیازمند طراحی‌های جدید به منظور برنامه‌های سودده در طرح‌ها هستیم.

سرمایه گذاری ۷۰ هزار میلیارد تومانی

وی خلاصه‌ای از عملکرد این شرکت در بخش اکتشاف، سرمایه گذاری در طرح‌های متعدد معدنی و صنایع معدنی، نیروگاهی و ... ارایه کرد و گفت: در حال حاضر ارزش سرمایه گذاری‌های این شرکت در مجموع طرح‌ها به بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

در این نشست امیر خرمی شاد معاون برنامه ریزی و توانمندسازی، حسام مقدمعلی معاون طرح‌های معادن و صنایع معدنی، امیر صباغ مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری و سمیه خلوصی مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی، طی سخنانی بر اولویت بندی سرمایه گذاری‌های "ومعادن" و نیز استفاده از دانش روز در پروژه با هدف جلوگیری از چالش‌های آتی، تاکید کردند.

منبع: ایمیدرو

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده