تاریخ: ۲۳ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۵۰
کد خبر: ۲۸۸۰۹۱
‌می‌متالز - رئیس شورای اسلامی شهر کاشان از ارسال مجدد نامه ایی به فرماندار ویژه کاشان مبنی بر چاره اندیشی به منظور جلوگیری از فعالیت شرکت سرب در کاشان خبر داد و گفت: شورای اسلامی شهر کاشان از تمامی توان و ظرفیت مانع راه اندازی شرکت سرب استفاده خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، علی هاشمی طاهری با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته بسیاری از شهروندان با مراجعه به شورا از نمایندگان خود در خواست کردند مانع ادامه کار شرکت سرب به دلیل مشکلات زیست محیطی شوند تاکید کرد:براین اساس بیستم دی ماه سال جاری نامه ایی به فرماندار ویژه کاشان مبنی بر چاره اندیشی و ارائه راهکار قانونی در راستای جلوگیری از فعالیت شرکت سرب نوشته شد.

وی افزود:مالکان شرکت سرب عنوان می‌کنند این مجموعه فاقد آلایندگی‌های زیست محیطی و شیمیایی است و نگرانی مسوولان و مردم شهرکاشان بی مورد است، ما نمی‌پذیریم و می‌گوییم که معدن سرب در انارک است و اگر سرب آلودگی ندارد و خوب است پیشنهاد می‌شود در کنار معدن باشد و یا مکان دیگری برای شرکت خود به غیر از کاشان پیدا کنند.

شرکت سرب آلاینده است و باید برای راه اندازی به محلی به غیر از کاشان منتقل شود

رئیس شورای شهر کاشان تاکید کرد:منطقه بزرگ کاشان به اندازه کافی و به دلیل حضور شرکت‌های تولیدی آلوده هست و نفس ساکنان آن به شماره افتاده و دیگر طاقت راه اندازی صنایع دیگر را نداشته و از مقامات قضایی در خواست داریم پیش از تجمع مردم مقابل شورا و یا فرمانداری با اقدام آن‌ها برخورد نمایند.

هاشمی طاهری تصریح کرد: مدیران شرکت سرب می‌گویند پس از راه اندازی شرکت نبود آلایندگی در شرکت را اثبات می‌کنیم، ولی به آن‌ها می‌گویم که این شرکت آلودی زیست محیطی دارد و با پشتیبانی اعضا شورای اسلامی شهر کاشان از همه راهکار‌های قانونی برای جلوگیری از فعالیت شرکت سرب استفاده خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین