تاریخ: ۲۹ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۳۲
کد خبر: ۲۸۸۸۹۷
­می متالز - بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کاشی و سرامیک، چینی بهداشتی و صنایع وابسته با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در تهران آغاز شد.

به گزارش می‌متالز، در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ شرکت داخلی و خارجی در فضایی به وسعت ۲۱ هزار مترمربع آخرین دستاورد‌های خود در زمینه کاشی، سرامیک، چینی بهداشتی و صنایع وابسته را به نمایش گذاشته اند.

به گفته رییس انجمن کاشی و سرامیک تزئینی ایران تولیدات کاشی و سرامیک در رده کیفی اروپا است و ۵۰ تا ۶۰ درصد از این تولیدات روانه بازار‌های صادراتی می‌شود.

دبیر انجمن کاشی و سرامیک تزئینی با بیان اینکه هم اکنون تولیدات کاشی و سرامیک ایران در رده هفتم کیفی جهان قرار دارد گفت: با اقدامات انجام شده در راستای توسعه بازار از سال ۹۹ تاکنون، صادرات محصولات ایرانی از ۴۸ کشور به ۱۵۰ کشور افزایش یافته است.

در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کاشی و سرامیک، چینی بهداشتی و صنایع وابسته فعالان اقتصادی از کشور‌های ترکیه، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، افغانستان، عراق، روسیه، سوریه، بلاروس و تاجیکستان حضور دارند.

این نمایشگاه امروز با حضور محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزیر صمت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد و تا ۲ بهمن ماه از ساعت ۸ تا ۱۵ میزبان صنعتگران و علاقه‌مندان است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

عناوین برگزیده