تاریخ: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۱۰
کد خبر: ۲۸۹۲۲۳
قائم مقام وزیر صمت در بیست و پنجمین همایش رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران مطرح کرد:
‌می‌متالز - قائم مقام وزیر صمت گفت: دولت به‌زودی نظام رتبه بندی را برای بنگاه‌های برتر ملی که براساس شاخص‌های وزارت صمت هماهنگ شده، اجرایی می‌کند تا خدمات دستگاه‌های دولتی برای این بنگاه‌ها به صورت ویژه‌ای پیگیری شود.

به گزارش می‌متالز، سید مهدی نیازی قائم مقام وزیر صمت در بیست و پنجمین همایش رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-۱۰۰) سال۱۴۰۱ اظهار کرد: رتبه‌بندی شرکت‌ها مبنا و منطق مهمی دارد که به لطف الهی در حکمرانی کشور جایگاه خودش را پیدا کرده است.

نیازی افزود: رتبه‌بندی و اعتبارسنجی در قالب IMI ۱۰۰ یکی از برند‌های خوب در این زمینه است تا با طبقه‌بندی فعالیت‌های اقتصادی مفهوم جدیدی را در نظام حکمرانی کشور ایجاد کند.

وی گفت: توسعه نظام رتبه‌بندی باعث طیف‌بندی قوانین و مقررات شده که به طور مثال در وزارت صمت این موضوع در حال پیگیری است و در برنامه‌ها نقش خود را ایفا می‌کند و برای همه کسب‌وکار‌ها در حال پیاده‌سازی و پیگیری است.

قائم مقام وزیر صمت افزود: دولت به‌زودی نظام رتبه بندی را برای بنگاه‌های برتر ملی که براساس شاخص‌های وزارت صمت هماهنگ شده، اجرایی می‌کند تا خدمات دستگاه‌های دولتی برای این بنگاه‌ها به صورت ویژه‌ای پیگیری شود.

وی خاطر نشان کرد: شرکت‌های بزرگ نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند که این نوع بنگاه‌ها حکمرانی متفاوتی دارند و نقش پیشران را در اقتصاد بازی می‌کنند که حفظ و توسعه فعالیت آن‌ها، به عنوان نکته‌ای قابل توجه برای دولت و حاکمیت است. خوشبختانه اجتماعات خوبی توسط بنگاه‌های بزرگ با محوریت انجمن‌ها و کنسرسیوم‌ها در حال پیگیری است تا برنامه‌های حاکمیت با این بنگاه‌ها همراستا باشد.

نیازی تصریح کرد: عدم توازن در برخی از عرصه‌ها نظیر رشته فعالیت‌ها، مناطق و... مشاهده می‌شود که برای حل این مشکل از شرکت‌های بزرگ در حال گرفتن برنامه‌های عملیاتی هستیم.

وی تأکید کرد: ظرفیت خوبی که در این مراسم ایجاد شده و سهم قابل توجهی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده باید همکاری قابل توجهی را شکل داده تا در نهایت موانع برای این بنگاه‌ها برطرف شود.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده