تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۰۷
کد خبر: ۲۹۲۰۱۶
مدیرکل صمت استان سمنان مطرح کرد؛
‌می‌متالز - مدیرکل صمت استان سمنان از اعطای افزون بر ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به واحد صنعتی و تولیدی مشکل‌دار متقاضی از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در این استان طی امسال خبر داد.

به گزارش می‌متالز، «یادگار احمدی» مدیرکل صمت استان سمنان در هشتادمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: از ابتدای امسال بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی به ارزش بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات از بانک‌های عامل دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این تسهیلات با هدف تثبیت اشتغال موجود و اشتغال‌زایی بیشتر در واحد‌های تولیدی پرداخت شده، ادامه داد: تاکنون ۳۳۰ واحد تولیدی متقاضی دریافت تسهیلات به ارزش حدود ۳۵ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: همچنین پرونده ۱۱۰ واحد تولیدی و صنعتی نیز در کارگروه رفع موانع تولید استان، در دست بررسی است.

احمدی در خصوص مصوبات این نشست تصریح کرد: در این جلسه با پرداخت حدود ۱۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۱۱ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان موافقت و مشکلات بانکی و زیربنایی ۱۱ واحد تولیدی صنعتی، معدنی و کشاورزی استان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست گزارشی از فهرست مصوبات تسهیلات رونق تولید و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ارائه و در خصوص زنجیره ارزش راهبردی و خوشه‌های صنعتی استان توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان توضیحاتی داده شد.

مدیرکل صمت استان سمنان با اشاره به تاکیدات ویژه رئیس دولت در خصوص حمایت از تولیدکنندگان، گفت: دولت در شرایط تحریم و فشار‌های اقتصادی از تولیدکنندگان بخش صنعت، معدن، گردشگری، دامپروری و کشاورزی و... حمایت ویژه می‌کند.

منبع: شاتانیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده