تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۱:۵۰
کد خبر: ۲۹۲۶۹۷
طی یکسال گذشته انجام شد:
‌می‌متالز - معاون امور صنایع اداره کل صمت استان سمنان اعلام کرد که طی یکسال گذشته، زمینه اشتغال بیش از ۴۹۰۰ نفر در بخش صنعت استان فراهم شده است.

به گزارش می‌متالز، «حمیدرضا قدس» معاون امور صنایع اداره کل صمت استان سمنان، با اعلام این خبر، گفت: در این مدت ۲۲۱ واحد صنعتی استان با سرمایه‌گذاری حدود ۴۴ هزار میلیارد ریال پروانه بهره‌برداری دریافت کرده و مشغول به فعالیت شده‌اند که زمینه اشتغال حدود ۴۹۰۰ نفر را در استان فراهم آورده‌اند.

وی تصریح کرد: از بهمن‌ماه سال گذشته تا بهمن‌ماه سال جاری، برای واحد‌های صنعتی که جواز تأسیس اخذ کرده‌اند، سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۲۵ هزار میلیارد ریال با اشتغال حدود ۱۷ هزار نفر پیش بینی شده است.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه در یکسال گذشته، ۱۰۷۴ مجوز صنعتی در استان صادر شده، یادآور شد: ۲۲۱ واحد صنعتی در استان پروانه بهره‌برداری و ۸۵۳ واحد نیز جواز تأسیس دریافت کرده‌اند.

قدس با اشاره به وضع موجود در بخش صنعت استان سمنان هم گفت: طی پایش صورت گرفته از واحد‌های تولیدی استان تاکنون، ۱۹۴۷ واحد صنعتی در استان دارای پروانه بهره‌برداری و مشغول به فعالیت هستند که با سرمایه‌گذاری حدود ۱۴۴ هزار میلیارد ریال منجر به اشتغال بیش از ۵۸ هزار نفر در استان شده‌اند.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده