تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۲:۲۷
بازدید: ۳۵۰
کد خبر: ۳۰۳۲۴۸
سرویس خبر : آهن و فولاد
انعقاد بزرگترین قرارداد نمایشگاه نفت با ارزش مالی ۵۰۰ میلیون دلار؛

فولاد اکسین ۵۰۰ هزار تن ورق فولادی برای شرکت گاز تامین می‌کند

‌می‌متالز - در بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران قرارداد خرید انحصاری ۵۰۰ هزار تن ورق فولادی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار بین شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و شرکت فولاد اکسین خوزستان منعقد شد.

به گزارش می‌متالز، در بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور که در تهران در حال برگزاری است، قرارداد خرید انحصاری ۵۰۰ هزار تن ورق فولادی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار از سوی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از شرکت فولاد اکسین خوزستان منعقد شد.

این قرارداد با حضور دکتر مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر زمانپور مدیرعامل هلدینگ صبا انرژی، مهندس محمدی مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان و دکتر نوشادی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران امضا شد.

علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه قرارداد فولاد اکسین خوزستان و شرکت مهندسی و توسعه گاز بزرگترین قرارداد نمایشگاه بیست و هفتم با ارزش مالی ۵۰۰ میلیون دلار است، در این خصوص اظهار کرد: ورق‌های خریداری شده تحت استاندارد API بوده و اسلب آن توسط شرکت فولاد مبارکه تولید می‌شود.

وی افزود: با نیروی متخصص بومی و تکنولوژی داخلی توانستیم به این سطح از تولید برسیم و با اتخاذ طرح‌های توسعه‌ای که از قبل در نظر گرفته شده بود، امیدواریم نیاز‌های نفت و گاز کشور را در تامین لوله‌های آلیاژی و API مرتفع کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان تصریح کرد: این قرارداد یک خرید انحصاری است، زیرا تنها سازنده اسلب آن در کشور شرکت فولاد مبارکه و تنها سازنده ورق آن شرکت فولاد اکسین خوزستان است. مبلغ این قرارداد از نظر مالی ۵۰۰ میلیون دلار در ازای تامین ۵۰۰ هزار تن ورق فولادی است و این ورق‌ها طی ۱۸ ماه به شرکت مهندسی و توسعه گاز تحویل داده خواهد شد.

محمدی در خصوص شروع فصل تابستان و کمبود برق صنایع خاطرنشان کرد: مذاکراتی فی مابین فولاد اکسین و شرکت ملی گاز ایران با وزارت نیرو صورت گرفته است تا با توجه به ملی بودن این پروژه عظیم و در اولویت قرار داشتن این قرارداد در برنامه‌های وزارت نیرو، قطعی برقی صورت نگیرد تا تعهدات این پروژه در موعد مقرر انجام شود.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده