تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۹:۲۲
بازدید: ۳۰
کد خبر: ۳۲۴۲۷۶
در نشستی مشترک مطرح شد:

اهمیت برنامه هفتم توسعه برای زنجیره‌های تولیدی کشور

‌می‌متالز - در نشست مشترک سازمان مدیریت صنعتی و باشگاه تولیدکنندگان کشور، بر اهمیت برنامه هفتم توسعه برای زنجیره‌های تولیدی کشور تاکید شد.

به گزارش می‌متالز، نشست مشترک سازمان مدیریت صنعتی و باشگاه تولیدکنندگان کشور با هدف آشنایی بیشتر تولیدکنندگان بزرگ کشور با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این سازمان در جهت بهبود و ارتقای شرایط صنعت کشور برگزار شد.

«مصطفی مومنی» مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، در این نشست ضمن بیان جایگاه ویژه سازمان مدیریت صنعتی در توسعه و توانمندسازی زنجیره‌های تولید کشور، به تشریح وضعیت فعلی ظرفیت‌ها و اقدامات این سازمان در توانمندسازی زنجیره‌های تولیدی کشور پرداخت و بر لزوم توجه تولیدکنندگان بزرگ کشور به ظرفیت‌های این سازمان در کاهش مشکلات و موانع تولید تاکید کرد.

وی درخصوص برنامه‌های آتی این سازمان به‌منظور توسعه و توانمندسازی زنجیره‌های مختلف تولیدی توضیحاتی ارائه داد و برای همکاری و ارائه مشاوره‌های مدیریتی این سازمان به تولیدکنندگان بزرگ کشور اعلام آمادگی کرد.

از سوی دیگر، «علی آقامحمدی» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در این نشست درخصوص جایگاه ویژه زنجیره‌های تولیدی کشور در برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: این برنامه اهمیت زیادی در توسعه زنجیره‌های تولیدی ایران دارد و با همکاری تولیدکنندگان بزرگ کشور می‌تواند به پنجره فرصتی برای توسعه تولید و صنعت کشور تبدیل شود.

وی در خصوص توسعه زنجیره‌های تولیدی در برنامه هفتم توسعه یادآور شد: برنامه هفتم توسعه با تمرکز بر توسعه بخش صنعت و نیروی انسانی، تمامی مراحل زنجیره تولید را شامل می‌شود. این برنامه قابلیت توسعه و بهبود زنجیره‌های تولیدی را در بخش‌های مختلف اقتصادی مانند کشاورزی، صنعت و خدمات ترویج می‌دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص اهمیت نقش توسعه فن‌آوری و نوآوری در برنامه هفتم توسعه خاطرنشان کرد: برنامه هفتم توسعه کشور تأکید زیادی بر توسعه فناوری و نوآوری دارد. این امر باعث تقویت زنجیره‌های تولیدی و افزایش کارآمدی و کیفیت محصولات می‌شود.

آقامحمدی همچنین گفت: ایجاد و توسعه فن‌آوری‌های پیشرفته در زنجیره‌های تولیدی می‌تواند رقابت‌پذیری صنایع محلی را در بازار‌های بین‌المللی افزایش دهد.

در این نشست «علی صالح‌نیا» دبیر باشگاه تولید، تاریخچه تاسیس و اهداف تشکیل این باشگاه را بیان کرد و جمعی از تولیدکنندگان بزرگ زنجیره‌های مختلف از جمله موادغذایی، نساجی، دارویی، لوازم خانگی و… درباره جایگاه ویژه سازمان مدیریت صنعتی در توسعه زنجیره‌های تولیدی کشور بحث و تبادل نظر کردند.

منبع: شاتانیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده