تاریخ: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۰۰
بازدید: ۲۷
کد خبر: ۳۲۴۴۷۵
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
مدیرکل صمت استان اردبیل مطرح کرد؛

صنعت استان اردبیل در چرخش و جهشی تاریخی قرار دارد

‌می‌متالز - مدیرکل صمت استان اردبیل با اشاره به اینکه این استان به‌عنوان استان کشاورزی و گردشگری معرفی می‌شود، گفت: صنعت استان اردبیل و بحث کارآفرینی و اشتغال در چرخش و جهشی تاریخی قرار دارد.

به گزارش می‌متالز، «مسعود ایرانی» مدیرکل صمت استان اردبیل، در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه استان اردبیل به‌عنوان استان کشاورزی و گردشگری معرفی می‌شود، گفت: صنعت استان اردبیل و بحث کارآفرینی و اشتغال در چرخش و جهشی تاریخی قرار دارد.

وی افزود: موتوری قوی در بخش صنعت استان فعال شده و اگر چنانچه در گذشته کارجویان نیاز به فرصتی برای رایزنی داشتند، اما در حال حاضر صنعت رو به رشد استان اردبیل نیازمند ارتباط با فارغ التحصیلان و استعداد‌های برتر با ایده‌های نو است.

مدیرکل صمت استان اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل دارای یک شرکت صادرکننده نمونه کشوری است، این استان را در بحث صادرات تولیدات سلولزی به اقصی نقاط دنیا دارای نقش تعیین کننده در قیمت دانست و یادآور شد: امروزه استان اردبیل را با برند‌های آن می‌شناسند.

وی اداره صمت استان را آماده همکاری با دانشگاه محقق اردبیلی به‌منظور تولید، دانش افزایی و پیشبرد پایان نامه‌ها و خدمت‌رسانی به رشد صنعت دانست.

همچنین «مهدی داوری» رئیس بنیاد نخبگان اردبیل با بیان اینکه بنیان نخبگان دایره نخبگی را وسیع‌تر کرده است، گفت: فردی که بتواند کارآفرینی کند نخبه اثرگذار است و در تمام برنامه‌های بنیاد، صنعتگران و تولیدکنندگان جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت.

وی بنیاد ملی نخبگان را در خدمت صنایع، فارغ التحصیلان و دانشجویان دانست.

در ادامه «امین کانونی» رئیس مرکز ارتباط علمی با جامعه و کارآفرینی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه انجمن علمی بازوی توانمند ما در تمام رخداد‌ها است، افزود: در اولین نمایشگاه کار در بهمن ماه سال گذشته ۲۰۰ رزومه بین کارفرمایان و فارغ التحصیلان رد و بدل شد و امسال نیز انتظار می‌رود این حضور و استقبال رشد داشته باشد تا کارجویان بیشتری به صورت چهره به چهره با مدیران و کارفرمایان و صنایع استان آشنا شوند.

وی افزود: هدف از دومین نمایشگاه کار و این ارتباط بین کارفرما و کارجو تبادل رزومه، آشنایی با نیاز کارفرمایان و علایق و توانمندی‌های کارجویان و در نتیجه جذب فارغ التحصیلان است.

منبع: شاتانیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده