تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۵
کد خبر: ۲۲۲۹۵۱
‌می‌متالز - سرمایه‌گذار پروژه کارخانه سیمان دهلران پای کار آمد و مسوولان وعده ۹ ماهه جهت فعال شدن دادند.

به گزارش می‌متالز، طی ماه‌های گذشته گزارش‌هایی در خصوص بلاتکلیفی پروژه کارخانه سیمان دهلران منتشر شد که بر اساس این گزارش‌ها مهم‌ترین پروژه شهرستان دهلران که صد‌ها میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شده است بیش از ۱۶ سال است که بلاتکلیف رها شده و مجریان آن اقدامی جهت تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه انجام نمی‌دهند.

در سفر چندی پیش، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای دستورات لازم برای از سرگیری عملیات اجرایی پروژه صادر و به سازمان بازرسی استان دستور داده شد تا این مهم را پیگیری کنند.

خوشبختانه طی روز‌های گذشته پیگیری‌ها نتیجه داد و عملیات اجرایی این پروژه با حضور سرمایه‌گذار، جانشین دادستان و مسوولان مربوطه آغاز شده است.

مدیرعامل کارخانه سیمان دهلران طی روز‌های اخیر در آئین آغاز به کار این پروژه اظهار کرد: مشکلات زیادی از ناحیه بانک عامل برای پروژه ایجاد شده و بسیاری از اموال و حساب‌های بانکی توقیف‌شده است.

رسول شفیعی با بیان این‌که این پروژه برای اجرایی شدن نیازمند اجرای ماده ۲۰ جهت رفع مشکلات است، مطرح کرد: با راه‌اندازی این کارخانه علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم شاهد راه‌اندازی اشتغال‌های جانبی نیز خواهیم بود.

یکی از کارگران این پروژه گفت: امید است با تعامل دستگاه‌های اجرایی و سرمایه‌گذار، پروژه مذکور در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد و تکلیف این پروژه و کارگران آن پس از چندین سال بلاتکلیفی مشخص شود.

یاری یکی از شهروندان دهلرانی نیز در این باره با بیان اینکه متأسفانه بی‌توجهی و سوء مدیریت در سال‌های گذشته زمینه تعطیلی یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های شهرستان دهلران را فراهم کرده است، اظهار کرد: از مسوولین مربوطه و مراجع قضائی درخواست داریم مراحل تکمیل این پروژه را به‌دقت رصد کرده و اقدامات لازم جهت بهره‌برداری از این پروژه مهم را انجام دهند.

مهلت ۹ ماهه به سرمایه‌گذار

مجید عسگری در این‌باره گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های رسانه ها، دستگاه‌های نظارتی، نماینده حوزه جنوب، استاندار، مراجع قضایی و... سرمایه‌گذار جهت تکمیل این پروژه وارد عمل شده است.

فرماندار شهرستان دهلران با بیان این‌که پروژه کارخانه سیمان دهلران به طور مستقیم زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر را فراهم می‌کند، مطرح کرد: ۹ ماه وقت جهت بهره‌برداری از این پروژه به سرمایه‌گذار داده شده است.

عسگری با اشاره به این‌که کارخانه سیمان دهلران یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرستان دهلران است که سال‌ها بلاتکلیف مانده، بیان کرد: با توجه به اهمیت این پروژه تکمیل و بهره‌برداری آن مورد توجه و پیگیری است و اقدامات لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

انعقاد قرارداد با پیمانکارانرضا امیری‌مقدم نیز در این باره گفت: جلسات متعددی در خصوص تعیین تکلیف پروژه کارخانه سیمان دهلران برگزار شده و پیگیری‌ها در این زمینه تا بهره‌برداری از پروژه همچنان ادامه دارد.

جانشین دادستان ایلام به انعقاد قرارداد‌ها با تعدادی از پیمانکاران اشاره کرد و گفت: پروژه کارخانه سیمان دهلران جهت تکمیل عملیات اجرایی شروع به کار کرده است و پس از ۹ ماه این پروژه باید به بهره‌برداری برسد.
لزوم تکمیل پروژه در موعد مقرر

محمد نوذری در این‌باره گفت: دستگاه‌های مربوطه جهت تسریع در اجرای پروژه بزرگ کارخانه سیمان دهلران باید همکاری‌های لازم را به عمل آورند.

استاندار ایلام با بیان این‌که اجرای ماده ۲۰ برای سرمایه‌گذار تعهداتی را ایجاد می‌کند که سرمایه‌گذار ملزم به اجرای آن است، مطرح کرد: جهت اجرای ماده ۲۰ باید پروژه مذکور که تاثیر بسزایی در اشتغال‌زایی منطقه دارد، در زمان مقرر تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط