تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۰
کد خبر: ۲۲۲۹۹۱
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های فنرسازی خاور، سرمایه‌گذاری صدر تامین و پارس الکتریک در بورس و معامله‌گران شرکت‌های آتیه داده پرداز، فرابورس ایران و پتروشیمی ارومیه در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۱۹ هزار و ۱۹۷ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۰۰ هزارواحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۰ میلیارد و ۱۵۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷ هزار و ۴۸۶ میلیارد تومان در بیش از ۹۰۲ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های فنرسازی خاور، سرمایه‌گذاری صدر تامین و پارس الکتریک بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه، معدنی دماوند و فنرسازی خاور افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران با معامله ۳ میلیارد و ۲۲۲ میلیون ورقه به‌ارزش ۲۱ هزار و ۱۹۹ میلیارد تومان در ۴۴۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۵۰ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱ هزار و ۵۵۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های آتیه داده پرداز، فرابورس ایران و پتروشیمی ارومیه بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان و شیر پاستوریزه پگاه گلستان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده