تاریخ: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۰۳
کد خبر: ۲۳۷۲۳۶
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۱۰هزارواحدی مواجه شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۴ میلیارد و ۷۶۸ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۴۶۶ میلیارد تومان در بیش از ۴۷۹ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۰ هزار و ۴۴۵ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار و ۱۰۵ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های پلی پروپیلن جم، گروه بهمن و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۹۶۲ میلیون ورقه به‌ارزش ۹ هزار و ۵۳۳ میلیارد تومان در ۲۹۱ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۸۱ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹ هزار و ۹۶۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های فولاد هرمزگان جنوب، پالایش نفت شیراز و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی امروز بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم