تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۹:۵۷
کد خبر: ۲۷۴۲۷۸
مدیر کل صمت اردبیل مطرح کرد:
‌می‌متالز - مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: توسعه صنایع دانش‌بنیان را در سال «تولید، دانش‌بنیان و کارآفرینی» با هدف ارزآوری بیشتر دنبال می‌کنیم.

به گزارش می‌متالز، رامین صادقی گفت: بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع مرتبط با آن، ما نیز در استان اردبیل در این بخش حمایت از خطوط تولید را در حوزه‌های مختلف انجام داده ایم که نمونه آن واحد ماشین‌سازی با رویکرد جمع‌آوری ضایعات آهن و تولید و صادرات انواع قطعات واحد‌های تولیدی و صنعتی با فناوری‌های نوین است.

وی تصریح کرد: شرکت دانش‌بنیان آرتاویل توانسته تولید ماشین‌آلات صنایع سنگین فولادی را هدف‌گذاری کند تا این مجموعه فرصت اشتغال برای جوانان جویای کار را به صورت فنی و تخصصی فراهم کند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: این مجموعه تلاش می‌کند تا از خروج ارز جلوگیری کرده و با ارزآوری بیشتر به داخل کشور تحول نظام صنعتی و اقتصادی را در اولویت قرار دهد.

صادقی تولید آجر نسوز ساختمانی و صنعتی را با استاندارد‌های بسیار بالا یادآور شد و افزود: این پروژه نیز بعد از گذشت بیش از ۲ سال با ۹۰ درصد پیشرفت و سرمایه‌گذاری مناسب در مرحله بهره‌برداری است که قطعا توسعه صنایع معدنی و غیرفلزی نیز جز رویکرد‌های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی تأمین مواد اولیه خام را برای فرآوری و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا نظیر آجر نسوز شمال غرب یادآور شد و خاطرنشان کرد: برای اولین بار در استان، تأمین مواد اولیه از طریق ذخایر معدنی انجام شده و در این حوزه برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های مشخصی را شاهد هستیم.

صادقی از رویکرد تولید محصولات صادرات محور و تلاش برای جلوگیری از واردات بی‌رویه محصولات مشابه تولید داخلی را یادآور شد و افزود: ظرفیت خوبی را در توسعه صنایع صادرات محور شاهد هستیم به طوری که ۵۰ واحد در استان در این حوزه در مرحله احداث و بهره‌برداری قرار دارد.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تولید گلیسیریل را به عنوان مواد مصرفی در صنایع غذایی و دارویی یادآور شد و گفت: در کنار تولید گلیسیریل، سایر تولیدات کارخانه مستقر در شهرک صنعتی شماره ۲ نظیر لمنت و پارکت نیز با ظرفیت ماهانه یک میلیون متر مکعب هدف‌گذاری شده است.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده