تاریخ: ۲۸ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۵۳
کد خبر: ۲۸۸۶۵۶
با عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام:
‌می‌متالز - عرضه اولیه امروز ۱۵ درصد از سهام سیمان اردستان در بورس تهران انجام و هر سهم چهاردهمین شرکت جدید با ۱۰۰۰ تومان و کاهش سهمیه کشف قیمت شد.

به گزارش می‌متالز، عرضه اولیه امروز ۱۵ درصد از سهام سیمان اردستان با دامنه قیمت ۸۱۸ تا ۱۰۰۰ تومانی در بورس تهران انجام و هر سهم این شرکت با نرخ ۱۰۰۰ تومانی کشف قیمت شد.

براساس این گزارش، عرضه "اردستان" شامل ۱۷۰ میلیون و ۲۵۰ هزار سهم و با تعیین سهمیه ۲۰۰ سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود، اما در پی تقاضای بیش از یک میلیون و ۱۸۴ هزار نفری به هر نفر ۱۵۸ سهم تعلق گرفت.

سیمان اردستان خرداد سال ۸۲ تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی اصفهان به ثبت رسید. شرکت فرعی حمل و نقل سیمان ساز اردستان نیز در یکم بهمن سال ۸۷ در اداره ثبت اسناد و املاک اردستان به ثبت رسید.

سرمایه شرکت با ۳۱۰ نیروی انسانی در بدو تاسیس بالغ بر ۴.۳ میلیارد تومان بوده که طی چند مرحله افزایش سرمایه به ۱۱۳.۵ میلیارد تومان رسیده است و در حال حاضر شرکت هیچ برنامه‌ای جهت افزایش سرمایه در دستور کار ندارد.

شرکت نام آوران تجارت اردستان با ۲۵.۱ درصد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با ۱۱.۳ درصد، البرز سلیمانی با ۴.۹ درصد، صندوق بازنشستگی کارکنان صنایع مس با ۳.۷ درصد، مهدی زندیه با ۲.۱ درصد، حسن میرباقری مهرآبادی و عباسعلی ایروانی هرکدام ۲ درصد، محسن مستوفی با ۱.۷ درصد و. در ترکیب سهامداری شرکت حضور دارند؛ بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام ۱۴ شرکت انتقال داده‌های آسیاتک، حمل و نقل گهر ترابر سیرجان، فروسیلیسیم خمین، داروسازی دانا، سیمان آبیک، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، فرانسوز یزد، تپسی، فولاد شاهرود، گلدیران، پخش رازی، سرمایه گذاری اقتصاد شهر طوبی، سوژمیران و صنایع فروآلیاژ ایران عرضه اولیه شده و سیمان اردستان، پانزدهمین سهم جدید سال بشمار می‌رود.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده