تاریخ: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۱۷
کد خبر: ۲۲۲۴۸۴
امروز رخ داد؛
‌می‌متالز - عملیات اجرایی پروژه کارخانه سیمان دهلران با حضور مسوولان محلی، سرمایه گذار و جانشین دادستان ایلام از سر گرفته شد.

به گزارش می‌متالز، عملیات اجرایی پروژه کارخانه سیمان دهلران بعد از مدت‌ها تعطیلی و مشکلات دست و پا گیر امروز با حضور مسوولان محلی و سرمایه گذار و جانشین دادستان از استان از سر گرفته شد تا ادامه عملیات تکمیل این پروژه به سر انجام برسد.
در پی سفر رئیس دستگاه قضا به استان ایلام یکی از پروژه‌هایی که توسط نماینده مردم حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی و استاندار ایلام پیگیری شد، تکمیل عملیات اجرایی کارخانه سیمان دهلران بود.

در این سفر حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای دستورات لازم برای از سرگیری عملیات اجرایی پروژه را صادر و به سازمان بازرسی استان دستور داد تا این مهم را پیگیری و گزارش دهند.

بعد از پیگیری‌ها توسط سازمان بازرسی و تهیه گزارش و همکاری مسوولان اجرایی و دستگاه قضایی امروز در آئینی شاهد از سرگیری عملیات اجرایی پروژه بودیم که امیدواریم این بار این پروژه به سرانجام برسد و متولیان با نظارت دقیق این کار را هم برای رونق تولید و هم اشتغال در منطقه به سر منزل مقصود برسانند.

فرماندار ویژه دهلران در این آیین گفت: پیگیری‌های دولت و استانداری، دستگاه قضایی، نماینده حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذار و دستگاه‌های نظارتی و رسانه‌ها باعث شد سرمایه گذار پای کار بیاید.

مجید عسگری از عملیات اجرایی تکمیل این پروژه از امروز خبر داد و افزود: با انتخاب چند پیمانکار و شروع عملیات اجرایی امیدواریم برابر برنامه زمانبدی مصوب سرمایه گذار پروژه را پیگیری و شاهد تکمیل آن باشیم.
وی گفت: این پروژه بطور مسقیم زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر را فراهم می‌کند و بطور غیر مستقیم نیز نقش موثری در زمینه اشتغال در منطقه ایفا خواهد کرد.

جانشین دادستان ایلام نیز گفت: پیرو دستور ریاست قوه قضائیه حدود یکسالی است که دستگاه قضائی با پیگیری‌ها بدنبال فعال کردن این پروژه و رفع موانع کارخانه سیمان دهلران است.

رضا امیری مقدم افزود: در این راستا جلسات متعددی در ستاد اقتصاد مقاومتی، دادستانی مرکز با دستور دادستان استان و همچنین جلسات با مدیرعامل کارخانه برگزار شد.

وی از برنامه عملیاتی زمان بندی برای فعالیت پروژه خبر داد و گفت: ظرف مهلت ۹ ماه مدیرعامل باید پروژه را فعال و بهره برداری کند و امروز قرارداد‌ها با پیمانکاران منعقد شده و پروژه رسما در جهت تکمیل عملیات اجرایی شروع بکار کرده است.

جانشین دادستان یادآور شد: به مردم استان و شهرستان دهلران قول می‌دهیم تا لحظه آخر رصد و پیگیری می‌کنیم و این تازه شروع کار مجموعه قضایی در جهت فعال سازی این کارخانه است.

امیری مقدم ادامه داد: همه متولیان و دست اندرکاران پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند و آنچه مد نظر دستگاه قضایی است، فعال کردن پروژه بوده که مدیرعامل برنامه زمانبندی را ارائه و در راستای همان برنامه اقدامات قانونی را انجام خواهیم داد.

مدیرعامل کارخانه سیمان دهلران نیز تاکید کرد: مشکلات زیادی از ناحیه بانک عامل یعنی بانک ملت برای پروژه ایجاد شده و بسیاری از اموال و حساب‌های بانکی توقیف شده است.

رسول شفیعی با تاکید بر نیاز این پروژه به اجرای ماده ۲۰ برای رفع مشکلات افزود: مصمم به اجرای پروژه در برنامه زمانبدی هستیم و در این زمینه بانک عامل باید همکاری کند.

وی از بهره مندی همه کارخانه‌های سیمان از مزایای ماده ۲۰ خبر داد و گفت: بایستی ماده ۲۰ برای کارخانه سیمان دهلران هم اجرا شود تا در ادامه مسیر ما مشکل نداشته باشیم.

شفیعی تاکید کرد: با راه اندازی این کارخانه علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم می‌توان اشتغال‌های جانبی را هم راه اندازی کرد.

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین