تاریخ: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۳۷
کد خبر: ۲۲۶۹۸۷
نماینده مردم نهاوند در مجلس:
‌می‌متالز - سهامداران بازار سرمایه باید نسبت به عملکرد نهاد‌های مالی، اطلاعات کافی داشته باشند تا با خیالی راحت و اطمینان بیشتر نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنند.

به گزارش می‌متالز، نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شفاف سازی جزو بنیان‌های مهم و اصلی برای نهاد‌های مالی به شمار می‌رود گفت: اقدام سازمان بورس و اوراق بهادار در انتشار صورت‌های مالی بسیار ارزشمند بوده، زیرا این موضوع ضمن شفاف سازی عملکردها، تاثیر بسیار خوبی را در بخش‌های مرتبط با سازمان گذاشته است.

علیرضا شهبازی اعلام کرد: امروزه نبود شفافیت در برخی سازمان‌ها مشکلات زیادی را در کشور و در اقتصاد کلان ایجاد کرده و اطمینان مردم را به عملکرد مدیران کمرنگ کرده است.

وی افزود: سهامداران علاقمند به سرمایه‌گذاری بیشتر در بازار سرمایه باید نسبت به عملکرد نهاد‌های مالی، اطلاعات کافی داشته باشند تا با خیالی راحت و اطمینان بیشتر سرمایه گذاری کنند.

نماینده مردم نهاوند با اعلام اینکه اطمینان به خرید سهام در بازار سرمایه ناشی از شفاف سازی است، خاطر نشان کرد: در مجموعه سازمان‌ها و نهاد‌های مالی از جمله سازمان بورس و اوراق بهادار، مردم نیاز به ارائه اطلاعات کامل و درست از عملکرد‌ها دارند تا در بستری امن حضور داشته و سرمایه گذاری کنند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط