تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۴۸
بازدید: ۷۳
کد خبر: ۲۸۹۱۱۳

شاخص بورس ۴ هزار واحد افت کرد

‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۴هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۱۳ میلیارد و ۹۶۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸ هزار و ۶۲۳ میلیارد تومان در بیش از ۶۷۵ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴ هزار و ۶۵۲ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۵۲ هزار و ۹۲۳ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت تهران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۶ میلیارد و ۹۱۳ میلیون ورقه به‌ارزش ۵ هزار و ۵۲۳ میلیارد تومان در ۴۲۱ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۵ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۱ هزار و ۲۶۳ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های سرمایه‌گذری صبا تامین، پلیمر آریا ساسول و بهمن دیزل بیشترین اثر منفی بر این نماگر به نام شرکت‌های پویا زرکان آق دره، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی مارون شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین