تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۱۹
کد خبر: ۲۹۱۹۴۲
‌می‌متالز - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی تکمیل فاز یک تولید آهک هیدراته در چرام پس از ۲ و نیم سال رکود آغاز شده و میزان سرمایه گذاری آن یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش می‌متالز، کریم روزبهان روز سه شنبه اظهار کرد: این طرح افزون بر ۲ سال و نیم به دلیل اختلاف کارفرما و پیمانکار تعطیل بود که با حمایت‌های نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده، صمت استان و معاون اقتصادی استاندار کار دوباره از سر گرفته شد.

وی افزود: پیمانکار قبلی این پروژه خلع ید و پیمانکار جدید انتخاب شد و در حال حاضر کار تحویل پیمانکار جدید شده و در حال تجهیز کارگاه است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امید است این طرح با تزریق اعتبار به موقع در کمتر از یک سال به بهره برداری برسد.

روزبهان تاکید کرد: طرح آهک هیدراته چرام اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چنانچه راه اندازی شود حداقل برای ۷۵ نفر در خود این پروژه اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی ابراز کرد: میزان سرمایه گذاری این طرح یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و ظرفیت اسمی این کارخانه تولید ۳۰ هزار تن آهک در سال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از چالش‌های موجود زیرسازی جاده دسترسی به معدن بوده که در دستور کار است.

این طرح به منظور تولید آهک هیدراته و پیش نیاز ایجاد طرح بزرگ صنعتی اسید فسفریک با استفاده از کان سنگ فسفات معادن شهرستان چرام در حال راه اندازی است.

شهرستان چرام با بیش از ۳۲ هزار نفر جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است که برخوردار از معادن غنی همچون بوکسیت و فسفات است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) کهگیلویه و بویراحمد

عناوین برگزیده