تاریخ: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۸:۰۴
کد خبر: ۲۸۱۰۹۲
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۱هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه، بیش از ۷ میلیارد و ۴۸۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۵۸۱ میلیارد تومان در بیش از ۲۸۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۱ هزار و ۵۵۵ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۶۴۱ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های مبین انرژی خلیج فارس، صنعت غذایی کورش و معدنی و صنعتی چادرملو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۸۵۹ میلیون ورقه به ارزش ۱۲ هزار و ۸۴۹ میلیارد تومان در ۱۹۷ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۲۴ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۴۷۰ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری صبا تامین و فرابورس ایران و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، کلر پارس و پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده