تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۴۲
کد خبر: ۲۲۳۵۵۱
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از کشف ۶۰ تن سیمان احتکار‌شده در پارس‌آباد خبر داد و گفت: با افزایش تولید کارخانه سیمان در اردبیل، کاهش التهاب بازار این محصول رقم خورده است.

به گزارش می‌متالز، رامین صادقی در بازدید از فعالیت کارخانه سیمان اردبیل اظهار داشت: با کاهش قطعی‌های برق در واحد‌های تولیدی و صنعتی و برقراری برق پایدار، تولیدات کارخانه سیمان تا صددرصد ظرفیت در سه شیفت کاری انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: با تأمین نیاز بازار و جلوگیری از التهابات کذایی و سودجویی و دلال‌بازی عده‌ای، سعی شده تا بازار سیمان به وضعیت تعادل رسیده و از افزایش قیمت در عرضه این محصول جلوگیری شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در کنار اقدامات مناسب عرضه و تقاضا در این شرایط با همکاری تعزیرات حکومتی نسبت به کشف سیمان احتکار شده در برخی از مجموعه‌ها و واحد‌های عرضه‌کننده برنامه‌ریزی شده تا جلوی این کار گرفته شود.

صادقی از کشف ۶۰ تن سیمان احتکار شده در پارس‌آباد از سه واحد عرضه این محصول خبر داد و افزود: تمامی متخلفان در این زمینه دستگیر و با پرونده تشکیل شده تحویل تعزیرات شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تخلف این واحد‌ها در احتکار ۶۰ تن سیمان بیش از ۱۰۰ میلیون تومان بوده که با حجم انبوهی از انباشت محصول سعی کرده بودند تا به نابسامانی بازار و عرضه دامن بزنند که با اطلاع مردم از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت متخلفان و محتکران دستگیر شدند.

صادقی اضافه کرد: باید همه عرضه‌کنندگان سیمان و نمایندگی‌های مجاز میزان دریافت و عرضه روزانه سیمان خود را گزارش کنند تا در فرآیند عرضه به بازار خللی به وجود نیاید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل خطاب به محتکران و برخی از عوامل دلال‌بازی در این بازار بیان کرد: نباید سودجویی‌ها مانع عرضه بهتر محصول به بازار باشد تا برخی افراد به افزایش قیمت دست زده و به نوعی از قوانین و مقررات مورد نظر عدول کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده