تاریخ: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ، ساعت ۱۴:۳۵
بازدید: ۸۸
کد خبر: ۳۴۰۶۱۰
سرویس خبر : آهن و فولاد
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خبر داد:

ارسال هر ۵ قسمت دودکش اجکتور (Ejector Estack) پروژه آهن‌ اسفنجی بافق به سایت در خرداد ۱۴۰۳

‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت سنگ‌ آهن مرکزی ایران گفت: ساخت دودکش اجکتور (Ejector Stack) پروژه احداث کارخانه آهن اسفنجی بافق در مراحل پایانی قرار دارد.

به گزارش می‌متالز، مجتبی حمیدیان با اشاره به اینکه دودکش اجکتور سازه‌ای با دو ورودی از رکوپراتور و یک ورودی از فن می‌باشد که دود حاصل از احتراق مشعل‌های واحد ریفورمر کارخانه را پس از بازیابی حرارتی وارد جو می‌کند، گفت: استفاده از دودکش برای بهبود احتراق سوخت مشعل‌های واحد ریفورمر و کاهش تأثیر عوارض گاز‌های گلخانه‌ای تولید شده، بر محیط‌ زیست و انسان است و سبب کاهش دمای گاز‌های تولیدی و سطح آلاینده‌های تولید شده در محیط اطراف می‌شود.

مدیرعامل شرکت سنگ‌ آهن مرکزی ایران تصریح‌ کرد: ساخت دودکش اجکتور (Ejector Stack) کارخانه آهن‌ اسفنجی از اواخر بهمن‌ماه سال گذشته در ۵ قسمت آغاز شد و در زمان کنونی مراحل سندبلاست و رنگ‌آمیزی آن در حال انجام است.

حمیدیان افزود: وزن دودکش اجکتور (Ejecto Stack) کارخانه در حدود ۹۲ تن است که ارتفاع آن به حدود ۴۶ متر می‌رسد و بیشترین قطر آن در حدود ۶ متر است که تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری حمل هر ۵ قسمت آن آغاز و باتوجه به ترافیکی بودن محموله در خردادماه وارد مجموعه سایت پروژه خواهد شد.

منبع: سنگ آهن مرکزی ایران-بافق

عناوین برگزیده