تاریخ: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۹
کد خبر: ۲۲۷۱۷۰
گزارش فولادبان از نوسانات بازار سرمایه – شنبه ۲۰ شهریور
‌می‌متالز - نوسان‌ها در بازار سرمایه یه گونه‌ای تشدید شد که شاخص ابتدا رشد و سپس سقوط کرد، اما حمایت از فلزات شاخص را در منطقه سبز نگه داشت.

به گزارش می‌متالز به نقل از فولادبان، معاملات امروز بازار سرمایه به گونه‌ای به پایان رسید که شاخص کل در ابتدای حرکت خود رشد کرد، اما در ادامه با بالا رفتن فشار فروش سهم‌های شاخص‌ساز دوباره افت کرد، اما حمایت از فلزات اساسی، باعث شد تا شاخص در منطقه سبز بماند. بر این اساس، شاخص کل تا پایان معاملات ۴ هزار و ۵۱۲ واحد رشد کرد و به یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۵۲۱ واحد رسید. کارشناسان بازار سرمایه بر این عقیده‌اند که اضافه شدن یک سهام جدید به فلزات باعث شده است تا حمایت حقوقی‌ها به سهام فلزی بیشتر شود.

در این میان، شاخص کل هم‌وزن، اما بر خلاف جهت شاخص کل حرکت کرد چراکه با افزایش میزان فروش در اکثر سهم‌ها، این شاخص تا پایان معاملات ۲ هزار و ۷۵۲ واحد افت کرد و روی ۴۶۳ هزار و ۳۴۵ واحد به کار خود پایان داد. شاخص فلزات اساسی هم که با حمایت حقوقی‌ها رشد کرده بود، ۴ هزار و ۶۰۳ واحد بالاتر از روز آخر معاملات ایستاد و رقم یک میلیون و ۱۹۱ هزار و ۶۲۹ واحد را نشان داد.

امروز، «سپید»، «برکت»، «شستا»، «شبندر»، «فولاد»، «فملی» و «خساپا» در میان نماد‌های پرتراکنش بودند و نماد‌های «فملی»، «رمپنا»، «شپدیس»، «پارسان»، «شبندر»، «شستا» و «اپال» بیشترین تأثیر را روی شاخص داشتند. فلزات اساسی، خودرو و شیمیایی هم بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

در جریان معاملات، فولادی‌ها به صورت متعادل معامله می‌شدند، اما نماد‌های «فپنتا»، «فنورد» و «کویر» معاملاتی مثبت داشتند. در گروه کانه فلزی، نماد‌های «کچاد» و «کگل» سبزپوش بودند و در بازار فرابورس، «ذوب» و «ارفع» ضرر کردند و «فجهان» هم منتظر گشایش معاملات است تا تأثیر آن در بازار مشخص شود.

منبع: فولادبان